У всьому світі дизайнери, митці й художники порушують соціально важливі питання в своїх роботах, а також беруть активну участь у благодійній діяльності. Інколи краса дійсно рятує світ. Розповідаємо про деякі цікаві приклади, які є в нашій країні.

Hochu rayu та AND ACTION на захисті тварин

Зубри, лосі, ведмеді… Ще вчора ці тварини бігали у лісі, а сьогодні їх так мало, що вони потрапили до Червоної книги України. Команда дизайн-бюро Hochu rayu та AND ACTION розробили спільний проект RED HEADS, щоб привернути увагу суспільства до цієї проблеми. Перший представник проекту − ZUBR – це паперова голова зубра червоного кольору. Всього планують відтворити голови 7 тварин, що знаходяться на межі вимирання.

Кожна з голів буде пронумерованою, підкреслюючи справжній масштаб трагедії. А червоний колір є символом Червоної книги, куди занесені ці тварини. Придбавши таку голову, кожен її власник долучається до благодійної справи порятунку диких тварин.

«Жили-були» допомагають природі

Яскраві рослини, казкові звірі – цей чудовий візерунок – результат співпраці дизайнера Йови Ягер і художниці Насті Пташок. Створивши патерн зі зникаючими видами тварин і рослин, вони перетворили це на соціальний проект «Жили-Були». Його мета – привернути увагу до проблем винищення тварин. Всього дівчата розробили 10 різних зображень тварин і рослин, занесених до Червоної книги України.

Частина прибутку від усіх продажів будь-яких товарів з казковим патерном витрачається на притулки для тварин та природоохоронні організаціі, з якими вони співпрацюють.

Настя Жеребецька піклується про літніх людей

Арт-директор дизайн-бюро spiilka Настя Жеребецька запустила власний художній проект Armchairity. Суть у тому, що дівчина знаходить і купує старі вінтажні крісла та повністю переробляє їх, залишаючи лише дерев’яний каркас.

Таким чином Настя одразу вирішує декілька соціальних питань. По-перше, художницю дуже хвилює проблема облисіння карпатських гір, і вона каже, що, таким чином хоче привернути увагу до того, що апсайклінг в інтер’єрі – це добре. І, нарешті, 25% прибутку Настя спрямовує у фонд Starenki – це соціальний проект, що допомагає одиноким літнім людям.

Ідеолог Woofit Олена Балбек супроводжує донорів в Охматдит

Це не зовсім дизайн-проект, але він точно заслуговує на увагу. Ініціатори акції #среды_в_охматдете ‒ Олена Балбек та Ксенія Савченко. Своїм проектом дівчата намагаються спростити донорам життя, розповідаючи про те, як відбувається здача крові, а також супроводжують їх в центрах.

Вони хочуть показати, що донорство ‒ це не геройство, а звичайна справа відповідального члена суспільства, і таким чином допомогти дітям з онкологічними захворюваннями, яким  необхідне переливання.

Щоб збільшити число волонтерів, Олена і Ксенія спільно з командою Pinat розробили значки, які дають волонтерам для заохочення. Значки можна не тільки отримати, але і купити за 150 гривень на сторінці студії Pinat ‒ кошти будуть спрямовані на благодійність і допомогу дітям.