Ось і літо вже перевалило за екватор, а ще стільки потрібно зробити до того, як на календарі ти відкриєш сторінку з написом «Вересень». Як відомо, влітку робочий темп сповільнюється, а сонячні промені частіше надихають на мрії про відпочинок, ніж роботу. 

До того ж, серпень в наших широтах завжди найбільш спекотливий місяць. Місяць, коли вся френд-стрічка заповнена фото з морського узбережжя і пляжного відпочинку. Однак літнє затишшя не повинно вплинути на твої плани. То ж розглянемо 4 способи, як встигнути зробити влітку набагато більше, коли ти дійсно хочеш щось зробити.

Став одну задачу – уникай мультизадачності 

Став одну задачу – уникай мультизадачності

Телефон, пошта, документи – і все одночасно. Іноді здається, що якби була ще одна рука, то й знайшлась робота і для неї. Ми звикли виконувати одразу декілька задач, відповідати на листи під час зустрічі або думати над відповіддю по комерційній пропозиції, одночасно спілкуючись по телефону. 

Мультизадачність сьогодні у тренді. У вакансіях іноді цю якість вказують як вимогу до кандидата. Хоча насправді, як довели вчені Стенфордського університету, робота відразу над декількома задачами робить тебе менш ефективним, ніж якби ти працював над чимось одним в певний проміжок часу. 

У своєму дослідженні вони протестували ефективність людей під час виконання декількох справ в один і той же час, і виявили, що з виконанням одночасно трьох завдань вони справились незадовільно. Кожен раз, коли «піддослідні» намагались зосередитись на одній з трьох задач, ефективність роботи їх мозку була на недостатньому рівні.

Експерт з продуктивності Карсон Тейт пояснює, що мультизадачність має більше вад, ніж переваг. «Це погана звичка, яка ніколи не підвищує продуктивність, так як це підриває твою здатність зосередитися», – говорить він. «Таким чином, якщо тобі потрібно зробити декілька задач, треба розподілити їх в часі і сфокусуватись на чомусь одному»

Якщо ти в певний момент відчуваєш навантаження і завдання сипляться як горох, зроби наступне: «Уяви, що у тебе в голові є кнопка «Перезавантаження». Подумки натисни на неї, потім зроби глибокий вдих-видих з заплющеними очима, і переходь до роботи, сконцентрувавшись на одній задачі. Виконуй все по плану, поступово, і не нервуй».

Обов'язково роби перерви

Обов'язково роби перерви

Працюючи над великим проектом, іноді готовий не спати і не їсти, аби встигнути з дедлайном. І буває так, що зовсім не має часу на перерви. Однак, насправді, така робота нон-стоп може впливати на точність і швидкість в довгостроковій перспективі. Дослідження показали, що короткі перерви можуть значно підвищити здатність зосередитися на завданні

Згідно з дослідженнями, у зв’язку з фізіологічними можливостями, мозок людини не може тривалий час працювати без передиху. Він буде відволікатися і переключатися на щось інше. А ось регулярні короткі перерви дозволяють залишатися зосередженою. Крім того, перерви підвищують якість роботи – під час них мозок виробляє переоцінку зробленого, людина згадує про пріоритети в завданнях. 

Таким чином для виконання будь-якого завдання потрібно розбити його виконання на короткі проміжки часу і запланувати перерви. 

Уникай месенджерів і соцмереж

Уникай месенджерів і соцмереж

Перегляд електронної пошти і соціальних медіа руйнує нашу продуктивність. Але ми навіть не здогадуємось наскільки. Дослідження McKinsey Global Institute показало, що середній працівник витрачає 28% свого робочого часу протягом тижня на перегляд і відповіді електронної пошти. А це майже 650 годин на рік! 

Дослідження вказують, що для того щоб вникнути в роботу після перерви на листування, незалежно від того, наскільки це важливо, потрібно в середньому витратити 64 секунди.

Саме тому Ешлі Стал, експерт з кар’єрного розвитку, є великим прихильником стратегії дозування. «Я настійно рекомендую планувати одну або дві години щодня, щоб відповісти на електронну пошту. Якщо характер роботи потребує терміновості, то планувати для цього час вранці і в другій половині дня. Коли ж ви плануєте зосередитися на проектах, то закрийте свій телефон і соцмережі, приділіть увагу лише проекту»

Оптимізуй своє робоче середовище

Оптимізуй своє робоче середовище

Як і де ти працюєш протягом дня, має великий вплив на результативність твоєї роботи. Дослідження, проведені в Університеті Маямі, показали, що люди, які працювали у супроводі музики робили це швидше і генерували цікаві ідеї, тому що їх настрій був на підйомі. 

Аналогічним чином на ефективність роботи впливає і кількість сонячних променів під час робочого дня. Експерименти довели, що якщо у твоєму кабінеті більше сонячного світла протягом дня, то загальна якість і активність життя покращуються. Так що обирай свою улюблену мелодію і відкривай навстіж вікна, якщо хочеш стати більш ефективним і щасливішим.

Сподіваємось, що наші невеличкі поради, допоможуть тобі зробити свій день більш продуктивним. І залишити більше часу на якісний відпочинок!

А як ти встигаєш робити більше цього літа? 

Ділися своїми думками та враженнями у коментарях, знизу!

Джерело: coca-colacompany.com