День Дунаю – щорічний захід, ініційований ICPDR (Міжнародною Комісією із захисту річки Дунай) за підтримки Європейської Комісії. Він відбувається у 14 країнах Європи, через які протікає Дунай. Як відомо, ця річка впадає у Чорне море на території України, проте басейн її набагато ширший.

Команда Кока-Кола традиційно бере участь у цьому заході, тому ми розповідаємо, як усе пройшло та чому ми навчилися цього року.

Що важко починається, те добре закінчується

29 червня, команда Департаменту зі зв’язків із громадськістю вирушила на традиційний День Дунаю у басейні річки Тиса, лівій притоці Дунаю на Закарпатті. Дорога туди далека і складна, а цього року ще й супроводжувалась сильним буревієм: повалені дерева, потужна гроза, місцями повне бездоріжжя – те, що пригальмувало нашу команду на половині шляху. Але не зупинило! На такі дрібниці ми просто не могли зважати, адже нас чекали школи і місцеві громади у Тячеві.

Принцип «win-win» таки працює

Від 2008 року участь нашої компанії у Дні Дунаю дуже практична: ми роз’яснюємо правила і сенс роздільного збору сміття, сприяємо вихованню культури поводження з відходами і відповідального ставлення до природи, даруємо місцевим селам і містечкам контейнери. Ми, як відповідальний бізнес, прагнемо, щоб водні ресурси були чистими і продовжували забезпечувати нас прісною водою і приносили радість.

Наша багаторічна робота показує реальні результати. До Дня Дунаю цього року ми оголосили конкурс «Пластикові скарби». Цілий день ми присвятили зважуванню таких «скарбів» і зустрічам з дітьми у 8 школах Тячівської громади. Виявилось, що загалом вони назбирали 702 кг пластику, який умістився у три вантажівки.

І недаремно ми назвали усе це «скарбами»: на Закарпатті вже кілька років успішно працює місцеве підприємство із переробки пластику. Настільки успішно, що платить по 2 грн за кілограм пластикової вторсировини. Тож усі учасники конкурсу отримали чесно зароблені гроші, місцеві джерела і ліси стали чистими. А завод переробить зібране у гранулят, з якого вийдуть нові корисні речі – наприклад, клеї для деревообробної промисловості.

Між іншим, збір пластику теж має сезонність. Коли навесні вода сходить з гір, у місцевого підприємця «гаряча пора»: вздовж річок і джерел утворюються цілі затори із того, що недолугі «любителі природи» і високогірні мешканці не спромоглися донести до місця збору. І ми не втомлюємось щороку дарувати нові і нові контейнери місцевим громадам, аби потічки несли кришталеву воду, а не сміття. Загалом за 9 років наша компанія вже розмістила 51 контейнер на Закарпатті, 5 з яких – цього разу.

Віра у те, що робиш, приносить перемогу

Тиса – могутня річка, про яку на Закарпатті говорять з особливою пошаною і деяким острахом. Петляє вона горами 965 км, тож щороку населені пункти виборюють право приймати свято на її честь. Цього разу ми долучились до свята на центральній площі міста Тячів. Одним із пунктів святкової програми стало відзначення шкіл – учасників конкурсу «Пластикові скарби» і нагородження переможця.

Відвідуючи місцеві школи, ми бачили разючі контрасти: від центральної школи Тячева на 2500 дітей до маленьких сільських шкіл, схожих на трохи більші хати. Ми спілкувались з різними директорами – дехто був переконаний у тому, що «у цієї школи нема майбутнього», а дехто шалено вірив у те, що їхнє село незабаром отримає нове життя. Для багатьох оголошення переможцем невеликої сільської школи стало сюрпризом, але не для нас – адже ми переконались у тому, що віра у те, що ти робиш, віра в людей, з якими працюєш, ентузіазм і правильні настанови дітям творять дива.

Наш подарунок за перше місце – проектор – став справді корисним і дуже потрібним подарунком школі у селі Руське поле.

Кожен може вплинути на захист довкілля значно більше, ніж здається. І статус «людини з обмеженими фізичними можливостями» не обмежує

Ще один конкурс, який тривав серед школярів до Дня Дунаю, мав вигляд коротких селфі-відео під назвою «Моє життя та Тиса». Усі 34 відео було розміщено у Фейсбук для голосування. Разом відео отримали 24 774 перегляди і зібрали 1 871 «лайк»! Приз глядацьких симпатій виборола Аліна Рак, у якої набралось 224 «лайки». До того ж, її відео отримало 67 перепостів – як для школярки, вона вже зірка. Нашу конкурсну комісію, проте, вразило інше відео, і ми одностайно визнали переможцем Дениса Савченка. Емоції посилились, коли члени комісії дізнались, що Денис має обмежені фізичні можливості і до школи приїздить на інвалідному візку. Призом для нього став планшет.

Про що говорить відео, де зі звуків лише шум річки, вирішуйте самі. Його, як і усі інші, можна побачити у Фейсбуку на сторінці «День Дунаю в басейні Тиси».

Піднятись на 2020 м без підготовки – не проблема, коли поряд – твоя надійна команда

День Дунаю для Департаменту зі зв'язків із громадськістю – це також можливість для тісного спілкування з колегами у позаофісній, а подекуди й екстремальній обстановці. Наша команда Амбасадорів Coca-Cola змінила звичні ролі й обов’язки і пішла випробовувати свою силу духу і тіла у гори. Спека, яка змінилась на холод; вітер, який збивав з ніг найтренованіших з нас; 20-кілометровий маршрут; могутність прадавніх Карпат і краса, яка відкрилась з вершини гори Петрос, – усе це згуртувало і загартувало нашу команду.

День Дунаю вмістив і багато інших цікавих моментів, як-от відкриття першого на Закарпатті муралу, створеного за підтримки нашої компанії; квесту для школярів із запитаннями про Coca-Cola; участь у святковій програмі офіційних осіб та творчих колективів з Румунії та Угорщини, з якими український кордон проходить по річці Тиса; загальноміське свято з масовим гулянням.

Тому наша порада: якщо ви скаржитесь на погані дороги у Києві, якщо вам важко і здається, що забагато обов’язків, якщо погана погода – прийдіть до нас. Ми розкажемо, як це буває.