У нашому житті багато що вирішують гормони, наприклад, визначають, коли краще йти снідати, наносити маску на обличчя або лягати спати. Вчені рекомендують прислухатися до цих корисних порад.

Наводимо розпорядок ідеального ранку, який особливо підійде тим, хто надає перевагу раннім підйомам.

5:00 Піднімайся! Це найкращий час, щоб прокинутися. І хоча голову так і тягне до подушки, май на увазі, що твій організм вже почав працювати і приготував тобі першу порцію гормонів, серед яких адреналін. Секунда – і ти вже можеш відчути, як прискорився пульс, підвищився тиск, швидше побігла кров по судинах. Загалом, організм вже почав мобілізувати сили для майбутнього дня.

5:30 Випий склянку води. Це допоможе роботі товстого кишечника, який прокидається саме в цей час, а також ти відновиш запаси рідини, використаної протягом ночі. До речі, саме через нестачу води вранці ми відчуваємо себе втомленими і розбитими.

5:45 Найкращий час для любощів. Ендорфін, гормон радості, який при цьому виділяється – перші ліки від депресії.

6:05 Встань під контрастний душ. Різниця температур тільки активізує гормон кортизол і сон відступить остаточно. Крім того, шкіра зараз з радістю приймає водні процедури. Вона готується до майбутнього дня і мобілізує свої захисні сили. Вода діє на неї сприятливо. Поліпшується приплив крові до капілярів і підвищується тонус.

6:25 Займися йогою. В цей час організм ще не готовий до інтенсивних навантажень, бігу чи силових занять, тому йога підходить ідеально. А так як в цей час доби втома майже не відчувається, можна більше часу присвятити виконанню асан.

7:00 Нанеси зволожуючий крем. У цей час посилюється кровообіг в судинах, тому саме зараз краще використовувати засоби для шкіри, які будуть охороняти її від втрати вологи. 

7:10 Поспішай на кухню. Сніданок в цей час дуже корисний. Шлунок знаходиться на піку активності, завдяки чому їжа перетравлюється швидко і організм отримує з неї максимум енергії. Вранці виробляється дуже багато ферментів, необхідних для розщеплення жирів. Тому на сніданок можна без докорів сумління з'їсти сир, масло, шинку.

9:05 Час творчості. Саме зараз активізуються розумові здібності: тож можна йти здавати іспит, вирішувати важкі завдання і влаштовувати ділові зустрічі. Тільки не втрачай ні хвилини – підвищена мозкова активність триває всього лише кілька годин. Це пов'язано з невеликою дозою кортизолу, гормону стресу, який допомагає мозку сфокусуватися.

11:00 Працюй. Зараз продуктивність максимальна. Можна гори звернути. Рівень меланіну, гормону сну, на нижній позначці, так що ніщо не заважає. Поклади перед собою список справ, які запланувала на сьогодні і не зволікаючи вирішуй одне за іншим. Побачиш, у тебе все вийде.