Ти сортуєш сміття, купуєш каву у власну термокружку, зменшуєш використання пластику, ходиш по магазинах із авоською та підтримуєш різні екоініціативи. І це дійсно круто. Якщо складеш еко-екзамен, то скоріш за все отримаєш найкращий результат. Пропонуємо тобі поширити своє свідоме ставлення до екології й на робочий простір. Це легше, ніж може здатися.

Електроенергія

-          Коли лишаєш офіс щовечора та особливо перед вихідними, слідкуй за тим, щоб всі електронні прилади, якими користуєшся, були відключені від живлення.

-          Не забувай вимикати світло у конференц-залі, кухні, вбиральні, якщо це не завадить колегам.

-          Користуйся сходами замість ліфта, якщо потрібно подолати кілька поверхів. Ще й для фізичного здоров’я корисно.

-          Не заповнюй електричний чайник доверху, якщо потрібно нагріти лише води для однієї чашки чаю.

Папір

-          Ти вже знаєш, що не варто роздруковувати неважливі документи чи листи, оскільки це скорочує кількість дерев на планеті. Якщо ж потрібен друк для матеріалів тимчасового використання, то спробуй друкувати на чернетках через двосторонній друк.

-          Для нотаток використовуй максимальну площину аркушу, а не викидай його у відчаї з одним написаним словом під час брейнштормінгу. Тільки у кіно це виглядає зухвало, а насправді #тотаке :–(

Їжа

-          Тримай в офісі власні кружку для кави/чаю, склянку для води, ніж, виделку та ложку. Таким чином ти скоротиш використання одноразових стаканчиків та столових приборів.

-          Як замовлятимеш доставку їжі в офіс, то вкажи у замовленні, що тобі не потрібні зайві серветки та пластикові прибори. Нерідко їх вкладають автоматично, але де факто вони тобі не потрібні, коли є більш екологічна альтернатива.

-          Віддай перевагу багаторазовим контейнерам та ланч-боксам замість одноразових, якщо береш домашню їжу з собою на роботу.

Запропонуй керівництву наступне:

-          встановити в офісі контейнери для роздільного збору сміття, наклеїти по всіх приміщеннях наліпки з нагадуванням про певну еко-звичку або цікавими екологічними фактами. Так колись зробили еко-блогека Оля Матюшенко і керівництво погодилося;

-          запросити еко-активіста прочитати лекцію про свідоме життя або цікаві еко-звички;

-          збирати макулатуру та відвозити її в кінці місяця до організацій, що переробляють такий тип відходів;

-          встановити урну для збору використаних батарейок;

-          купувати екологічні засоби для прибирання, а канцелярію – з перероблених матеріалів;

-          обирати одноразові стаканчики, які можна переробляти;

-          замінити звичайні лампочки на енергоефективні.

Якщо тобі сподобалися наші поради, то будемо вдячні за їх поширення серед колег чи друзів. Класного тобі еко-настрою!