«Світ без відходів» - глобальна стратегія Компанії Coca-Cola -  стартує в Україні з інформаційної кампанії головними героями якої є кумедні Робот Зеро, Русалка Маринка, Голуб Роберт, Павучиха Поліна та Черв’як Леонід.  Історія народилась в рамках спільного проекту  з Klitschko Foundation за підтримки гранту Фундації Coca-Cola.

Минулого року Coca-Cola оголосила про свою  амбітну стратегію «Світ Без Відходів». Мета цієї ініціативи – стати до 2030 року компанією, яка збирає та віддає на вторинну переробку  стільки ж упаковки скільки випускає – 100%.  

Для досягнення цієї мети Coca-Cola у всьому світі працює над розробками дизайну, щоб до 2030 року створити упаковку на 50%  з переробних матеріалів; питаннями збору, щоб до 2030 збирати 100% еквівалент упаковки, яку компанія випустила на ринок; розвитком партнерства, щоб у співпраці з партнерами сприяти розбудові здорового світу без відходів.

Українськими проектами глобальної стратегії Компанії Coca-Cola «Світ Без Відходів» є: Zero Waste School від Klitschko Foundation; «Верховина сортує» громадської організації «Україна без сміття»; «Поселення ZERO відходів», що впроваджується неурядовою організацією Закарпатська обласна організація Всеукраїнської екологічної ліги; «Пілотний проект з роздільного збирання твердих побутових відходів у м. Вишгород», який втілюється Українською Пакувально-Екологічною Коаліцією (УкрПЕК).

Зміна поведінки починається з освіти. Klitschko Foundation в рамках проекту Zero Waste School першим використав нову айдентику інформаційної кампанії з п’ятьма симпатичними героями, які закликають та надихають будувати світ без відходів. Айдентику розробила відома українська ілюстраторка Анна Сарвіра. Популярна блогерка Татуся Бо написала повчальні історії за участі цих п’яти героїв. Першими читачами історій і користувачами айдентики стануть 100 команд з різних куточків України, які складаються з вчителів та учнів шкіл.

Презентація результатів програми «Світ без відходів» в Україні відбудеться у Києві 14 березня. Крім знайомства з екологічними ініціативами, підтриманими Кока-Кола та їх планами на майбутнє, учасники отримають чимало цікавого досвіду поводження з відходами: пройти через «Сортувальний лабіринт», компостувати органічні відходи і спробувати себе у upcycling, познайомитись з «еко-шпаргалкою» та пройти «еко-екзамен».

Повний прес-реліз можна завантажити тут.

Презентацію заходу можна завантажити тут.

Дізнатися більше про сталий розвиток компанії: https://www.coca-colaukraine.com/our-company/sustainability