Чемпіонат УЄФА ЄВРО 2012™ запам’ятався українцям розмаїттям подій та емоцій: тривалою підготовкою, приємним передчуттям справжнього футбольного свята, неймовірним драйвом і єднанням нації під час перегляду матчів, а ще – рухом екофанів!

Для компанії «Кока-Кола» захист довкілля є одним з найважливіших пріоритетів діяльності, і проект «Coca-Cola Екофан – Зміни своє місто до УЄФА ЄВРО 2012™» став важливою частиною стратегії.

Ecofan_3

Проект «Екофан» стартував наприкінці 2011 року і протягом семи місяців гуртував молодь навколо ідей екосвітогляду, демонструючи, що зміни на краще можуть робити жителі міста власноруч. Екофан прокотився 4-ма містами, що приймали УЄФА ЄВРО 2012™, за сім місяців в арсеналі проекту чимало добрих справ:

  • створення альтернативних екоялинок до новорічних свят у Києві, Львові, Харкові та Донецьку;
  • збір та утилізація елементів живлення, що зберегло від забруднення 18 га ґрунту;
  • прибирання водойм і парків — зібрано більше 10 тонн сміття;
  • встановлення нових яскравих паркових смітників;
  • висадження алей дерев у чотирьох містах і створення яскравих клумб.

До акцій екофанів щоразу долучалося чимало міських активістів. Зокрема, до прибирання міських водойм з нагоди Всесвітнього Дня води приєдналося понад 125 екофанів чотирьох міст, зібравши понад 4 тонни сміття. Акція з прибирання, а також встановлення та розмальовування нових паркових смітників об’єднала майже 500 екофанів у Києві, Харкові, Львові та Донецьку.

Крім того, Екофан став наймасовішою онлайн-спільнотою екологічних активістів в Україні, що й досі об’єднує більше 20 000 осіб!

Команди екофанів кожного міста змагалися за право отримати грант на реалізацію екопроекту у своєму місті, виконуючи творчі екозавдання, покликані звернути увагу жителів міста на його гостинність і чистоту: онлайн (у групах проекту в соціальних мережах), а також офлайн на вулицях свого міста. 

6 червня 2012 року проект «Coca-Cola Екофан» завершився перемогою команди зі Львова та відзначився появою в Києві першого в Україні екографіті.

Команда переможців протягом усього проекту жила мрією перетворити рідний Львів на справжнє місто для екожиття, і в лютому 2013 року після отримання гранту від Фундації Кока-Кола з їх ініціативи стартував проект «Львову личить зелений».

Ecofan_1

Діяльність ініціативної групи зосередилась на трьох основних напрямках: екоосвіта для школярів, покращення велоінфраструктури міста та підтримка місцевих велоініціатив, а також покращення комунальної інфраструктури міста (встановлення смітників) і популяризація роздільного збору відходів.
Команда проекту налагодила співпрацю із 14 школами з різних районів міста Львова, де було проведено екосемінари для учнів 6-7 класів, на яких діти дізналися про найгостріші екологічні проблеми, причини їх виникнення і потенційні можливості покращення ситуації. Другим етапом екоосвіти стали екскурсії для школярів на пластикосортувальну лінію одного з підприємств, що займається збором і переробкою відходів.

Головною метою діяльності в цьому напрямку було продемонструвати дітям, що кожне їхнє рішення має значення, і навіть найдрібніші їхні вчинки впливають на екологічну ситуацію в місті.

У рамках проекту розвитку велоінфраструктури було встановлено 97 велопарківок, більшість яких розміщено у центральній частині міста.

У покращенні екологічної ситуації та підвищенні рівня екосвідомості жителів міста не останню роль відіграє загальноміська чистота. Саме тому екофани взялися вчити містян правильно поводитися зі сміттям та ініціювали встановлення 120 пар смітників для роздільного сортування пластику і загальних побутових відходів. Нові контейнери зявилися в найпроблемніших зонах міста, а саме у Горіховому Гаю, Скнилівському та Левандівському парку.

Як погодилися усі учасники проекту «Екофан», «ставши один раз екофаном, ми залишаємося ним на все життя». Проект не просто живе, а й по-справжньому й досі змінює українські міста на краще!