Великі зміни починаються з малого, навіть коли йдеться про порятунок цілої Планети. І щоб покращити екологію, варто почати змінювати наше ставлення до неї. Саме для цього 7 квітня у школах Чернівців стартував проект  #Сортую, який має на меті навчити молодь поводитися з побутовими відходами.

Ініціаторами проекту виступили громадські організації «Україна без сміття», Фундація «Відкрите суспільство» та Фундація Кока-Кола. Ідею також підтримали мерія міста Чернівці, управління освіти Чернівецької міської ради, місцеві екологічні громадські організації.

Розпочалося все з відкритого екологічного уроку для школярів та вчителів чернівецьких шкіл. Учасники вчилися правильно розподіляти відходи та зменшувати продукування непотребу. Адже сміття може не просто не забруднювати навколишнє середовище, а й стати цінним матеріалом для промисловості.

«Коли ми розробляли освітню програму #Сортую з навчання роздільному збиранню відходів, ми зрозуміли, що школярам потрібне застосування теоретичних  знань на практиці. Причому на першому етапі, поки сортування ще не стало повсякденною звичкою. І робити це потрібно максимально просто і зрозуміло. Тому ми відразу ж встановлюємо у школах контейнери для роздільного збору поширених видів відходів – паперу та пластику, які легко накопичити і потім переробити», – каже Євгенія Аратовська, засновник ГО «Україна без сміття».

На думку ініціаторів проекту, школярі, які усвідомлять важливість та необхідність роздільного збирання відходів, стануть «драйверами змін» у ставленні до екології. Вони зможуть допомогти сформувати культуру поводження з відходами у своїх батьків.

Коментуючи старт пілотного проекту, директор зі зв’язків з громадськістю компанії «Кока-Кола Україна» Олеся Жулинська наголосила, що соціальна відповідальність бізнесу полягає, зокрема, і у його внесках у формування відповідального ставлення громад до майбутнього суспільства, країни, світу в цілому.

«Фундація Кока-Кола підтримує ініціативи та програми місцевих громад та НГО, що спрямовані на збереження водних ресурсів та захист навколишнього середовища. Наша Фундація всебічно підтримує різноманітні освітні програми у цих галузях,  і екологічна освіта, особливо серед молоді, є інструментом для реалізації конкретних змін у суспільстві в цілому», – підкреслила вона.

Ініціатори сподіваються, що такі проекти сприятимуть системним змінам у ставленні до екології. А результатом цілеспрямованої та натхненної роботи громади та бізнесу за підтримки держави обов’язково стане чисте та безпечне довкілля.