Ельф Спрайт-Бой перестав з'являтися на плакатах Coca-Cola задовго до приходу бренду в Україну, тому не дивно, що у нас цей персонаж маловідомий. Однак його біографія не менш захоплююча, ніж історії інших героїв реклами Coca-Cola. Один із безлічі цікавих фактів про хлопчика-ельфа: Спрайт-Бой «народився» раніше напою Sprite, причому на цілих 20 років. Круто?
Факт 1. Про батьків
У Спрайт-Боя і Санта-Клауса один «батько»: їхні сучасні образи створив художник Хеддон Сандблом спеціально для реклами Coca-Cola.
spriteboyandsanta

Факт 2. Про кар'єру
Спрайт-Бой з'явився на рекламних плакатах Coca-Cola на початку 1940-х років. Ельф із волоссям сріблястого кольору та бешкетним виразом обличчя спершу був самостійним персонажем, але незабаром став вірним другом Санта-Клауса. На найвідоміших різдвяних рекламних плакатах він притримує упряжку оленів, поки Санта втамовує спрагу, або прикладає палець до губ, закликаючи глядача не піднімати шум, поки Санта лізе в чужий холодильник за пляшкою Coca-Cola.
SpriteandSanta

Факт 3. Про ельфійське походження
Англійське слово sprite – синонім слова elf («ельф») – походить від латинського spiritus («дух»). Але, на відміну від ельфів, спрайти зазвичай мешкають поруч із водоймами. Не дивно, що новий друг Coca-Cola отримав «водяне» ім'я.
spriteboyandcoca-coola

Факт 4. Про місію
Спрайт-Бой просував слоган “Coke means Coca-Cola” («Coke значить Coca-Cola»). У 1940-х роках компанія вирішила надати розмовному “Coke”  офіційний статус. І головною місією Спрайт-Боя було пояснити споживачам, що Coke і Coca-Cola - дві назви одного напою. Сьогодні ми бачимо, що зі своїм завданням він чудово впорався.
spriteboyworld

Факт 5. Про ефемерну природу
Ніхто не бачив Спрайт-Боя на повен зріст: у рекламі з'являлися тільки голова і руки. За задумом художника, це підкреслює його чарівну сутність.
spriteboybody

Факт 6. Про вихід на пенсію
1 лютого 1961 компанія Coca-Cola вивела на ринок новий напій – Sprite. Тоді реклама Coca-Cola зі Спрайт-Боєм зникла з періодичних видань, ставши об'єктом жадання колекціонерів. Так, плакат із зображенням Спрайт-Боя, який в 1940-і коштував 39 центів, сьогодні продається на аукціоні майже за півтори тисячі доларів.
Факт 7. Про камбеки
Іноді Спрайт-Бой повертається. Наприклад, це сталося в серії роликів 2012 року, в яких Санта-Клаус викидає колінця в різних танцювальних стилях під музичний акомпанемент змужнілого Спрайт-Боя: