Ми знову пишемо про корисні проекти, які створюють наші співвітчизники. Минулого разу ми, наприклад, розповідали про стартапи, які допомагають нам піклуватися про домашніх улюбленців. Тепер ми звернулися до теми збереження енергії.

Ecoisme − допомагає економити електроенергію

Що це: Смарт-система для відстеження енергоспоживання в будинку чи квартирі. Суть у тому, що спеціальний гаджет та програмне забезпечення збирають дані про роботу електроприладів у тебе вдома. В результаті ти отримуєш детальний аналіз витрат, а це допомагає тобі заощаджувати.

Сервіс повідомляє на смартфон, які електроприлади зараз увімкнені та витрачають електроенергію.

Інвестиції: Компанія на краудфандінговой платформі Indigogo пройшла досить успішно − інноваційний девайс зібрав 67 000 $.

Впровадження: Поки що український стартап буде розробляти систему відстеження енергоефективності в Дубаї. Ecoisme одним з перших підписав угоду про пілотний проект з представником Департаменту електроенергії і водопостачання емірату Дубай. Тепер перед ними стоїть завдання: скоротити витрати електроенергії споживачам.

Розробники Ecoisme пропонують споживачам емірату самим вирішувати, скільки вони хочуть витрачати електроенергії і платити за неї.

eCozy − система, що стежить за рахунками за опалення

Що це: Розумні і легкокеровані термостати з тачскрінами, які розміщуються на радіаторах і стежать за їх температурою. Подібне обладнання за допомогою смартфону дає можливість управляти опаленням дистанційно.

Основу команди енергозберігаючого стартапу eCozy складають українці, проте молода компанія вирішила спочатку домогтися успіху на західноєвропейському ринку, в Німеччині.

Інвестиції: Необхідні 200 000 євро стартап зібрав на німецькій краудфандінговой платформі seedmatch.de.

Впровадження: Основні переваги Cozy − значне зниження енергоспоживання, сучасний стильний дизайн і просте управління. Крім того, за допомогою програми (яке розробляється також і для розумних годинників) можна управляти температурою в своїх приміщеннях з будь-якої точки світу.

Причому налаштовувати комфортний мікроклімат можна персонально для кожної окремої кімнати. Засновники вважають, що система дозволить заощадити до 30% рахунків за опалення.