Вдень – офіс, що нагадує вулик, на вулиці – гуркіт машин по бруківці і звуки сирени, вдома – надокучають шумні сусіди. Спокою немає навіть вночі – так гучно ганяють стрітрейсери. А іноді так хочеться побути у тиші. Але в шумному мегаполісі тиша коштує дорого.

Вчені провели експеримент: вони розмістили одну групу людей працювати в кімнаті з шумом, а іншу в тиші. Після цього їм дали перекусити, і виявилося, що ті, хто переніс звукову атаку, з’їли в два рази більше ніж група, що працювала в спокої. Виходить, що надто гучні звуки не лише дратують, але й ведуть до переїдання і стресу. Окрім цього, постійний шум не дозволяє нормально відпочивати, думати, вчитись, насолоджуватись життям.

Але це ще не все. Гучний шум може пошкодити слух досить швидко. Достатньо 15 хвилин побути поруч з газонокосаркою чи мотоциклом, що гуркоче, і твоїм вухам буде непереливки. Тому потурбуйся про тишу задля власного комфорту. Звісно, з вуличним шумом важко щось вкоїти, але можна обмежити його вплив. До того ж, ти в змозі контролювати шум в квартирі та на власному плеєрі. Ось деякі поради:

  1. Регулюй гучність музики в навушниках. Любителі послухати голосно музику піддають свої вуха впливу 85-90 децибел, а це безпосередньо впливає на слух. Для порівняння: звук у звичайній розмові – це 45 децибел, шум від проїжджаючої повз вантажівки може доходити до 70 дБ, в сучасних смартфонах і плеєрах гучність може досягати 115-120 дБ. Це відповідає рівню шуму на рок-концерті або будівництві, де пошкодження слухового нерва може відбутися менш, ніж за хвилину. Якщо на такий гучності ви прослухаєте один музичний альбом, будьте готові до наслідків. Адже прийнятним для здоров'я вважається поріг шуму в 70 дБ. Тому оптимальним рішенням, яке дозволить не включати гучність на максимум, будуть навушники з гарною звукоізоляцією: чим менше сторонніх звуків ви будете чути, тим менше буде спокуса зробити музику гучніше. Звісно, постійно слід робити перерву і відпочивати від навушників.

  2. Не вмикай одночасно декілька гучних приборів. Наприклад, під час роботи посудомийної машинки дай відпочити кондиціонеру. Такий дует погано діє на нерви.

  3. Купуй безшумну техніку. Якщо пошукати, то сьогодні можна знайти тихий фен, пилосос, пральну машинку і навіть кавоварку. Хоча, як правило, такі прилади коштують дорожче.

  4. Закрий штори, поклади килими. Всі ці предмети інтер’єру гарно поглинають шуми, і чим вони товщі, тим краще.

  5. Встанови сучасні вікна і двері. Нові технології дозволяють гарно ізолювати кімнату від зовнішніх надокучливих шумів.

  6. Використовуй беруші, особливо якщо ти не можеш заснути через чийсь храп чи шум з вулиці. Адже вночі важливо добре відпочити, а беруші можуть зменшувати шум на 20-40 дБ.

  7. Звукоізолюйся. Найгірший варіант вдома – підлога, вкрита керамічною плиткою. В цьому випадку ти чуєш всі кроки сусідів, домашніх тварин, не кажучи вже про меблі, що пересувають. Допомогти можуть звукоізоляційні матеріали. Отже якщо ти плануєш в найближчому майбутньому ремонт, то використай цю можливість. Так ти відразу уб’єш двох зайців: не лише збережеш свої нерви від звуків веселої вечірки, яку затіяли сусіди, але й значно знизиш рахунки за обігрів.

І звісно, користуйся будь-якою можливістю побути на природі в тиші без шуму і навушників. Дай відпочинок власних вухам і нервам. Безумовно, це піде тобі на користь.

Фото: pixabay