Проект «Кожна краплина має значення» - це ініціатива Програми розвитку Організації Об’єднаних Націй, яка отримала підтримку Фундації Кока-Кола.

«Кожна краплина має значення» - це міжнародний проект, покликаний сприяти вихованню відповідального ставлення до води засобами різних програм та активностей.

Цей проект було започатковано 2007 року в країнах Чорного моря, а саме в Туреччині, Хорватії та Румунії, а також – в Казахстані. Успішний початок цих пілотних проектів надихнув партнерів для запуску подібної ініціативи і в Україні. Метою проекту в Україні є відновлення і захист природних джерел та створення навколо них зон відпочинку через активне залучення місцевих громад. Таким чином, організатори проекту прагнуть сприяти розвитку екологічної культури та підвищенню громадської обізнаності щодо збереження та захисту довкілля.

Проект реалізується шляхом спільних зусиль місцевих органів влади, членів громад, школярів і студентів, а також місцевих підприємств задля збереження і захисту природних водних ресурсів і навколишнього середовища та працює у таких напрямах:

  • відновлення і захист природних джерел води;
  • заохочення самостійної мобілізації громад через активну участь місцевих органів влади та громадських організацій у питаннях, що стосуються водних ресурсів;
  • освітні програми для підвищення рівня обізнаності та забезпечення раціонального використання водних ресурсів серед школярів та молоді,
    інформаційні кампанії та PR-події, присвячені раціональному використанню води.

Протягом 2009-2012 років було реалізовано 25 проектів з відновлення природних водних джерел у 13 областях України. Крім того, впроваджено тренінги для школярів «Раціональне використання водних ресурсів», які допомогли скоротити споживання води в школах на 20%, проведено науково-практичні конференції, а на Першому Національному показано 11-хвилинний навчальний документальний фільм про раціональний підхід до споживання води, та ін.

Раціональне використання водних ресурсів

EDM_2013

Генеральною Асамблеєю ООН 2013-й рік було оголошено Роком ООН з міжнародної водної співпраці. 2013 року головна ціль ООН полягає у проведенні інформаційно-просвітницьких кампаній щодо покращення взаємодії зі співпраці, а також визначення головних викликів, з якими стикаються під час управління водними ресурсами.

У квітні 2013 року було підведено підсумки  всеукраїнського конкурсу проектів громад в рамках проекту «Кожна краплина має значення»: комісія по відбору проектів підтримала 6 ініціатив по відновленню джерел, які згодом були впроваджені силами громад Київської, Одеської, Вінницької, Кіровоградської, Рівненської та Миколаївської областей, та 7 проектів інформаційних кампаній щодо дбайливого та відповідального ставлення до води., поданих громадськими організаціями в містах Болград (Одесько] області), Українка (Київської області), Євпаторія, Житомир, Івано-Франківськ, Долина (Івано-Франківської області) та селі Денежникове (Луганської області).

Громади-переможці залучають до заходів школярів, вчителів, жителів багатоквартирних будинків міст та селищ. Для учнів та вчителів проводяться тренінги та конференції, брейн-ринги, конкурси творчих робіт, фотографій та малюнків. В деяких містах проходять прибирання берегів річок.

Так, наприклад, у квітні 2013 року в Івано-Франківську пройшла загальноміська толока, приурочена до Міжнародного Дня Землі, що вперше об’єднала представників влади, комунальних підприємств та громадських організацій. Зоною прибирання стала частина берега річки Бистриці Солотвинської, де мешканці полюбляють проводити дозвілля.

Подібні проекти діють у 18 країнах і є надихаючим прикладом того, як великий бізнес може співпрацювати з великими міжнародними організаціями, щоб допомогти місцевому населенню та зберегти воду для майбутнього.