Логотип Coca-Cola сьогодні добре відомий у всьому світі. Його впізнає кожен, навіть по силуету чи першій літері. Це культове зображення.

Проте, і це може тебе здивувати, всесвітньовідомий легендарний торговий знак, його шрифт і нахил, не завжди виглядали так як сьогодні.

Ця хронологія подій розказує про зміни, які відбувалися в дизайні напою, з тих пір як перша пляшка Coca-Cola була розлита 133 роки тому.

1886 р. – Що в назві?

8 травня 1886 року доктор Джон Пембертон винайшов формулу напою, але саме його бухгалтеру прийшла ідея назвати напій «Coca-Cola®». Його пропозиція ґрунтувалася на тому, що дві букви С будуть добре виглядати у рекламі.

І саме Робінсон розробив добре відомий тепер логотип Coca-Cola.

Він хотів, щоб назва нового продукту мала ефектний та виразний вигляд. Робінсон експериментував з деталізованим спенсерівським шрифтом, стиль написання якого був характерним для того часу.

Після обговорення на загальних зборах, інші працівники компанії одноголосно прийняли запропонований варіант.

Цей вигляд логотипа, ніби написаний швидким почерком від руки, був дуже актуальним на той момент, і досі залишається одним із найбільш впізнаваних торгових знаків у світі.

 

1887-1890 рр. – Реєстрація торгового знаку

31 січня 1893 р. – логотип був зареєстрований у патентному відомстві США. Слова «Зареєстрований торговий знак» написані в хвості літери «C» в першому слові Coca.

1890-1891 рр. – Додаткові завитки

Лише на один рік логотип Coca-Cola отримав новий вигляд з частими завитками.

1941-1960 рр. – Змінився «хвіст»

Слова «Зареєстрований торговий знак» забрали з хвоста літери «C». Тепер це словосполучення було написане під логотипом, а не всередині нього.

1947-1960 рр. – Coca-Cola в червоному диску

З 1947 року для реклами Coca-Cola використовувався знак «червоний диск» або «кнопка». Потужне графічне зображення у формі диска стало ключовим елементом зовнішньої реклами. У 1948 р. зображення у вигляді «червоний диску» стали встановлювати всередині торговельних центрів, як рекламу і знак відмінності.

У 1960-і роки, коли літеру «С» в слові Coca почали писати з «риб'ячим хвостом», зображення червоного диска також з'явилося у рекламі в друкованих виданнях.

1958-1960 рр. – З риб’ячим хвостом

У цей час логотип Coca-Cola стали писати у середині дугоподібної форми, яка виглядала як арка. Цей знак Arciform (більш відомий як «Риб’ячий хвіст») був розроблений у 1958 році. Протягом декількох років логотип в «арці» використовувався для зображення на пляшках, вивісках, в кіно і на торгових автоматах.

До 1965 року цей дизайн був скасований і замінений на знайомий «червоний диск», що був дуже популярним у минулі роки. Дійшли рішення, що саме «червоний диск» мав найсильнішу візуальну асоціацію з торговою маркою.

1969 р. – З білою хвилею

Логотип Coca-Cola було зображено у червоному квадраті, а знизу його тепер підкреслювала біла «хвиля» або як ще її називали «динамічна  стрічка». Ці знаки в логотипі використовуються і досі.

1982 р. – Дієтична Coke®

У 1980-і роки став широко відомим рекламний слоган – «Це Coca-Cola!». А в 1982 році була презентована дієтична Coca-Cola, що отримала назву Diet Coke. Так Coca-Cola отримала перше розширення своєї торгової марки.

Знаменитий шрифт логотипу був змінений на шрифт із засічками. І оригінальний дизайн торгової марки Diet Coke включав червоні літери, написані жирним шрифтом на білому фоні.

2003 р. – Збережемо її справжньою

З початком рекламної кампанії «Coca-Cola ... Справжня», «динамічна  стрічка» була підсилена хвилею жовтого кольору і бульбашками.

2007 р. – Класичний дизайн

Змінився попередній дизайн логотипу. Замість кричущого жирного шрифту перейшли до варіанту з однією білою «динамічною стрічкою».

2011 р. – 125 років щастя

У логотипі Coca-Cola, присвяченому 125-річчу бренду, видно як бульбашки під тиском вириваються з культової пляшки Coca-Colа. Це символізує святкування минулого, сьогодення і майбутнього.

2013-2014 рр. – Ім'я і новий шрифт

Для рекламної кампанії «Поділися радістю разом з Coca-Cola» всесвітньовідомий логотип Coca-Cola був замінений на імена людей.

Спочатку ідею з іменами було задумано надрукувати традиційним спенсерівським шрифтом Coca-Cola. Проте, через ліцензійні проблеми, був створений абсолютно новий шрифт, натхненням для якого став логотип Coke.

Шрифт отримав назву «Ти», тому що він стосується тебе, споживача, а не Coca-Cola. Перша у своєму роді кампанія була розроблена і запущена в Сіднеї в 2011 році, і з тих пір вона знайшла своє розповсюдження у понад 70 країнах світу.

2016 р. – «Спробуй… Відчуй»

Беручи найкраще з обох світів, кампанія «Спробуй… Відчуй» дала старт стратегії Coca-Cola – «Один бренд», мета якої поєднати старе з новим.

Замість різних упаковок для Coca-Cola Classic, Diet Coke, Coke Zero і Coke зі Stevia, – всі смаки були об'єднані під одним класичним логотипом у вигляді «червоного диску» і фірмової скляної пляшки Coca-Cola.

Свіжий дизайн логотипу має на меті підкреслити, що навіть коли нові смаки виходять на ринок, вони всі є частиною родини Coca-Cola.