Телефон, планшет, ноут – гаджети не залишають ні на хвилину. І ми навіть часто не замислюємося про те, яке навантаження отримують наші очі.

Струнка фігура, підкачані м’язи – про це ми хвилюємось набагато більше. Однак, подумайте про те, скільки очі роблять для насі. Зазвичай ми згадуємо про них, тільки коли щось трапляється погане. Але дбати за очима слід набагато ретельніше, ніж ми робимо це зараз.

У нас є кілька простих порад, які допоможуть вам надовше зберегти здоров’я ваших очей.

Кліпайте очима

І як можна частіше. Проблема в тому, що люди, які багато часу проводять за екраном монітору, кліпають в три рази менше, ніж зазвичай. Слизова ока рідше зволожується, тому і виникає сухість очей. Щоб уникнути цього, необхідно частіше кліпати, намагатися пити не менше двох літрів води на день, а також вживати продукти, багаті на вітамін А.

Правило відпочинку 20-20-20

Сидячи перед комп’ютером весь день, ви завдаєте серйозну шкоду вашим очам. Під час роботи за ноутбуком очне яблуко сильно напружується. Тому відривайтесь від екрану комп'ютера на хвилину щогодини. Експерти пропонують "правило 20-20-20": кожні 20 хвилин, витрачайте 20 секунд на те, щоб подивитись перед собою на відстань 20 метрів. Дивлячись на щось зблизька, як на екран комп'ютера, ваші очі більше напружуються, ніж коли ви дивитись на щось подалі.

Використовуйте зволожуючі краплі

Очні краплі, відомі як "штучні сльози", можуть допомогти зберігати ваші очі зволоженими. Використовуйте їх кожні пару годин.

Зверніть увагу на ваше оточення

Ось легке рівняння: сухе повітря дорівнює сухим очам. Тому інвестуйте у зволожувач. Він допоможе зволожити повітря в вашому будинку чи офісі, що сприятливо вплине на очі.

Спробуйте масаж

Закрийте очі. Промасуйте середнім пальцем область навколо очей. Почніть від перенісся і рухайтес далі по колу. Повторіть 8-10 разів. Потім великий палець поставте на внутрішній куточок ока, де починається верхня повіка. М'яко натисніть, порахуйте до 3, відпустіть натиск. Повторіть 5 разів. Середнім пальцем знайдіть невелику впадину, що знаходиться у зовнішнього краю ока на скроні. М'яко масажуйте цю впадину рухами вгору-вниз протягом 1 хвилини.

Носіть сонцезахисні окуляри

Навіть якщо небо вкрите хмарами і немає сонця, очі потребують захисту. А сонцезахисні окуляри оберігають їх від шкідливого ультрафіолетового випромінювання.

Експерти рекомендують шукати сонцезахисні окуляри, які блокують від 99 до 100 відсотків UVA і UVB променів.

Збалансуйте дієту

Ваші очі потребують особливого харчування – в них свої забаганки. До корисних поживних речовин відносяться такі антиоксиданти, як лютеїн і зеаксантін, які містяться в шпинаті, капусті та яйцях, вони можуть знизити ризик хронічних захворювань очей. Вітамін С, яким багаті фрукти і овочі, може сповільнити вікову втрату зору. Омега-3 жирні кислоти, що містяться в лляному насінні, волоських горіхах та рибі, важливі для правильного функціонування сітківки. А ще потрібен цинк, який є в червоному м'ясі, домашній птиці, квасолі, крабах. Він допомагає тілу виробляти меланін – захисний пігмент наших очей.

Перевіряйте зір

Навіть якщо ви думаєте, що маєте прекрасний зір, експерти радять проходити діагностику зору один раз на два роки. Огляд очей може виявити захворювання, про які ви навіть не думали і які не мають ранніх симптомів. Якщо ж у вас в сім’ї є спадковість або сімейна історія захворювання очей, то до офтальмолога слід звертатись як мінімум один раз на рік.