Давайте поговоримо про те, що варто мати при собі на горі під час катання.
Правило 1: не носіть з собою дуже цінних речей. Катання в горах – це дійсно не той випадок, коли вам знадобиться ваш крутий планшет в наплічнику чи золотий браслет на руці. Краще залишити такі речі в номері чи камері зберігання в готелі.
value_things
Автор зображення: donjoz

Якщо ви не любите низькопробне прокатне спорядження, значить у вас є свої лижі чи сноуборд. Не варто загортати їх у штору чи простирадло. Купіть просторий чохол на коліщатах. В нього поміщається майже все, включно з черевиками, курткою, шоломом і набором зубочисток. Отже, правило 2: користуйтеся спеціалізованим обладнанням для спортивного інвентаря.
spotr_pack

Що вам справді не знадобиться в поїздці в гори, так це вечірні сукні, краватки, домашній халат і половина усіх ваших футболок і джинсів. На багатьох курортах є апрескі – тобто бари, дискотеки, ресторани та клуби. Однак справжні райдери приходять туди в тому, в чому катаються. Це виглядає круто і доречно :) Тож правило 3: мінімізуйте гардероб.
apreski
Автор зображення: CHAMPS Open.

Подбайте про захист від сонця та вітру. Можливо ви не знали, але навіть у похмуру погоду і туман ультрафіолет прекрасно потрапляє на поверхню землі, а в горах – ще відбивається від снігу, що створює ефект дзеркала. Тож не дивуйтеся, коли після першого ж дня катання ваше обличчя почервоніє, як від опіку. Правило 4: візьміть сонцезахисний крем із максимальним захистом (UV 35 і більше) та гігієнічну помаду, яка захистить ваші губи від обвітрювання.
sunscreen
Автор зображення: Terry

Такі дрібнички, як buff (або балаклава) зможуть захистити шкіру обличчя. Особливо якщо ви сказали начальству, що «на лікарняному», а самі катаєтесь під зимовим сонечком. Бо жоден крем не дасть вам 100% захисту і не захистить від засмаги. Крім того, buff чудово зігріває горло і може слугувати підшоломником у холодну вітряну погоду. Правило 5: бережіть шию та обличчя від холоду.
Buff
Автор зображення: smoozzy

Окуляри й рукавички варто мати не одні, а декілька пар. Сонячні бліки на снігу можуть обпалити сітківку ока, що призведе до тимчасової сліпоти. Рукавички мають здатність намокати, а кататись все одно хочеться довше. Необхідно користуватися шоломом, і дуже бажано – захистом спини. Не нехтуйте правилом 6: особиста безпека понад усе!
glasses
Автор зображення:Csaba Bihari

Возіть із собою зручний рюкзак. Від звичайного міського він відрізняється грудною і поясною стяжками. Він захистить вашу спину при падінні. До того ж, в ньому дуже зручно возити: аптечку, термос із чаєм, снеки (шоколад, бутерброди), запасний фліс, рукавиці й окуляри, складаний ніж, ліхтарик. Правило 7: будьте автономними і спорядженими.
backpack
Автор зображення: Ethan Welty

Склад персональної аптечки ви маєте визначити самостійно. Очевидно, що в ній мають бути протизастудні засоби, крем-мазь від забійних травм, лейкопластир, еластичний бинт, знеболююче і жарознижуюче, засіб від розладу шлунку. Телефон рятувальної служби зазвичай вказано за скіпасі чи в буклетику з мапою курорту. Рекомендую також взяти з собою запасну батарею до вашого телефону. 
First_Aid_Kit

Ну і найголовніше, що варто брати з собою в поїздку – ваш здоровий глузд J  Гори не пробачають помилок і дурних жартів. Тому нещасні випадки стаються в першу чергу з тими, хто занадто розслабляється і не думає, зокрема дозволяє собі алкоголь під час катання. Він розширює судини, розслабляє м'язи і сповільнює реакцію. Тому кататись так, як ви катались до споживання бокальчика пива чи стаканчика вина, ви не зможете. А тому, розігнавшись до звичних 50-60 км/год, ви навряд чи зможете вчасно загальмувати або зреагувати на небезпеку. Тож відкладіть алкогольну паті на вечір. Адреналін краще смакує без домішок.
final
Автор зображення: Dene' Miles

Гарного і безпечного катання!