Безперечно, LinkedIn, Facebook і Twitter полегшили нам спілкування й пошук нової роботи. Проте, перш ніж робити щось, прочитайте ці пять порад, аби пошук був максимально ефективним:

1. Ви – це те, що ви пишете у мікроблозі

Хоча ви й спілкуєтеся он-лайн, уникайте надмірної легковажності. Ваша присутність у LinkedIn – це, певною мірою, ваше резюме. Знайдіть час, щоб якнайкраще опрацювати свій профіль і описати свої професійні досягнення, тому що компанії з набору персоналу «стежать» за вами. Також, уважно обміркуйте бренд, який ви представляєте, і ту інформацію, якою ділитеся на своїх он-лайн платформах, у тому числі на Twitter і Facebook. Навіть ваші фотографії у профілі повинні відображати образ, який ви хочете передати, тому, може, навіть варто звернутися до фотографа, щоб зробити професійні знімки.

2. Зробіть домашнє завдання

Перед співбесідою обовязково проведіть дослідження в Інтернеті. LinkedIn – чудовий ресурс, який дозволяє бути в курсі кар’єрних досягнень і досвіду співробітників, які проводитимуть інтерв’ю. Можна також подивитися профілі компанії та записи на Facebook і Twitter, щоб мати уявлення про новини й тенденції її сфери діяльності. Не забувайте ставити «лайки» для організацій, в яких ви зацікавлені працювати в майбутньому, а також «стежити» за ними.

3. Віддавайте стільки ж, скільки берете

Знайдіть способи поділитися своїми знаннями й досвідом. Якщо ви бачите статті, що можуть стосуватися вашої мережі, розмістіть лінк у оновленні статусу або мікроблозі.

Приєднуйтеся до професійних груп і беріть участь в обговореннях. Будьте відкритими для запрошень від нових контактів і готовими презентувати себе, коли необхідно. Це допоможе вашій карєрі.

4. Встановлюйте контакти до того, як вони вам знадобляться

Найгірше у цьому сенсі –перебування оф-лайн чи слабка активність у соціальних мережах.

5. Вступайте у спілкування поза Інтернетом

Соціальні мережі – це лише початок. Сприймайте їх як інструмент просування для вашого «бренду». Найкращий спосіб побудувати бренд – це ваша діяльність та взаємини, які ви розвиваєте.