В останні роки допитливі вчені знаходять все більше спільних рис у тварин, комах і людей. Наприклад, раки можуть відчувати тривогу, собаки – ніжність, коні сердяться, а слони радіють і сумують. І випадки справжньої дружби і взаємодопомоги у ссавців – це не рідкість. У численних експериментах на соціалізацію тварини допомагали одна одній пройти лабіринт, ділилися їжею, виховували малюків іншого виду і утворювали міцні дружні союзи на все життя. Ці короткі історії доводять, що ми живемо у найпрекраснішому світі (навіть якщо іноді він здається зовсім не таким).

Дружба, що долає час та інстинкти
Знайомтеся, це Джон Рендал, Ентоні Берк та їхній улюбленець Крістіан. Друзі придбали Крістіана ще кошенятком і піклувалися про нього протягом року. Після цього за допомоги борців за права тварин молодий лев вирушив до заповідника у Кенію. Джон і Ентоні сумували за своїм чотирилапим другом, і рік потому вирушили до Кенії відвідати лева. Зоологи попереджали хлопців про те, що за рік Крістіан може їх забути, віддавшись своїм природним інстинктам і правилам життя у прайді, тому надії на теплі привітання не було. Уявіть собі подив Джона і Ентоні, коли Крістіан одразу підбіг до них, піднявся на весь свій двохметровий зріст та поклав важкі лапи на плечі своїм «батькам» :)
Цей зворушливий момент був спійманий на відео.
Мораль цієї історії дуже проста – треба завжди вірити у найкраще в своїх друзях, і вони тебе не розчарують ;)

lion_01

02

Дружба, що дає другий шанс
Історія про вуличного кота на ім’я Боб вже стала бестселлером і принесла автору книги Джеймсу Боуену та його пухнастому другові мільйони фунтів, справжній дім і навіть щастя. Життя Джеймса було нелегким: через його пристрасть до наркотиків рідні вигнали його з дому, і три роки хлопець жив безхатченком, заробляючи собі на хліб грою на гітарі. Потім він отримав крихітну квартирку від міської влади, біля якої і зустрів рудого Боба. Кіт був втомлений, голодний і побитий, і Джеймс забрав тваринку додому, витративши останні гроші на ліки і котячі консерви. Коли кіт одужав, він не захотів повертатися до вуличного життя і почав ходити на роботу разом із Джеймсом. Поки Джеймс грав на гітарі, Боб демонстрував трюки, привертаючи увагу перехожих. Прибутки друзів зростали, і одного дня серед натовпу глядачів опинився літературний агент, що запропонував Джеймсу перетворити його історію на роман. Незабаром за мотивами книги зніматимуть фільм, і друзі спробують себе ще й у якості актора та сценариста :)
bob_01

bob_02

Дружба, у якій кожен день – день бабака
Друзі восьмирічного Маттео Вальча дуже специфічні!
До цього випадку вважалося, що альпійських бабаків неможливо приручити, і аж ніяк не можна видресирувати. Але кожне правило має виключення, чи не так? :)
Пухнасті товстунчики дозволяють хлопчикові не просто наблизитися до них на відстань фотоспалаху, але й охоче беруть з його рук крекери і навіть дозволяють себе чухати. І кожного дня чекають на Маттео після школи для нових ігор :)
05

06

Дружба з 55-річною історією
Одного дня рибалка з маленького селища у Коста-Ріці знайшов на березі пораненого крокодила, і сховав його у своєму сараї. Він бачив, що крокодил у важкому стані, і хотів отримати крокодилячу шкіру після його смерті, але зубастий так боровся за життя, що рибалка вирішив виходити його. Він щодня приносив крокодилу їжу, купував ліки, і так почалася одна з найдивніших історій дружби людини і хижака :)
П’ятиметровий крокодил отримав ім’я Почо і став учасником вистави для туристів. Почо і його хазяїн виступали багато років поспіль, і навіть після смерті крокодила у 55-річному віці від старості, у селище приїздять туристи послухати дивовижну історію дружби і співпраці людини і крокодила.
07

Дружба, що дарує посмішку
Якщо можливі такі дружні союзи, чому ж у нас, людей, все так складно? :)
tiger_dolphin

Молодий тигр і дельфін у Каліфорнійському зоопарку грають разом щонайменше раз на тиждень :)
chicken_puppies

Курка зігріває цуценят ротвейлера
3

Качка Ессі думає, що вона собака, і хоче гуляти зі своїми друзями-стаффами :)
hippo_rabbit

Кролик оглядає свої володіння з бегемотячої спини. Ця парочка живе у східнокитайському зоопарку :)
5

Жираф і страусиха просто не розлий вода! Адміністрація зоопарку Флориди дозволяє їм жити у одному вольєрі :)