За своєю природою діти – справжні дослідники й шукачі пригод, яким просто необхідно завоювати Всесвіт. Творчі ігри особливо важливі в дитинстві, адже вони розвивають фізичні, коґнітивні та соціальні навички, до того ж, сприяють розвиткові особистості.

Такі вільні забави легше організувати на відкритому повітрі, за містом, де багато простору для уяви, шалених ігор та експериментів. Та якщо погода чи плани не йдуть вам на зустріч, ваша домівка також може стати чудовим майданчиком для забав.

Дірк Шелгорн, представник ініціативної групи ігрових майданчиків від Fanta, ділиться простими, але ефективними порадами про те, як створити місце для забав у власному домі. 

Вітальня як майданчик для пригод

Коли до вашої дитини в гості приходять друзі, вона неабияк цим пишається. А якщо їм дозволено гратися у вітальні – центрі родинного життя - дитячому щастю немає меж.

Є дві основні передумови для творчого розвитку дитини:

1) середовище, що стимулює;

2) заохочення дитини до вивчення нових рухів і досвіду.

Вітальня, в якій повно столів, стільців і диванів, вікон і рослин відкриває безліч варіантів того, що можна залучити до ігрового процесу. Із вкритих стільців будується тунель. Чому б не розширити ідею? Можна створити цілий табір чи криївку, вкриваючи столи й крісла простирадлами. Меблеві експерименти помічні й під час дня народження: святкування на підлозі може бути для дітей цікавішим, ніж просто сидіння довкола столу. 

Ігровий рай у саду

Розваги вдома

Навіть власний сад – це безмежний простір для дитячих відкриттів. За допомогою кількох простих інструментів його можна перетворити у справжній рай для ігор.

Дітям необхідно пізнавати природу, а ще вони полюбляють відкривати все нове. Рослини відіграють у цьому важливу роль. Бродіння між чагарниками, лазіння по деревах, їстівні трави та ягоди, квіти, з яких можна плести вінки – усі ці аспекти є незамінними для пізнання дитиною природи через 5 органів відчуттів.

Гарно висаджені кущі можуть стати чудовою ділянкою для таємних підкопів чи схованки, в якій можна посидіти в тиші.

Старі простирадла, прив’язані до дерева чи стовпців огорожі можуть перетворитися на зручний гамак для колихання у повітрі чи в намет, всередині якого приємно читати меться вголос.

Дерев’яні планки, стовбури дерев, каміння стануть у нагоді для будівництва оборонних мурів при завоюванні саду.

Прив’язані між деревами мотузки допоможуть дитині вправлятися у вмінні тримати рівновагу.

А чому б не заповнити невеличку яму піском, камінням, листям і сосновими шишками? Додайте гіллячок, планок, дощок і мотузок, і у вашої дитини з’явиться новий фантастичний світ.

Ці окремі поради можна застосувати у будь-якому саду. І хтозна, можливо це допоможе й дорослим віднайти дитину у собі.