Навіть для завзятих «жайворонків» з настанням листопаду вранішні пробудження стають непростою задачею. Що ж казати про «сов» талюдей, що мають звичку «на п'ять хвилинок» перевіряти соцмережі перед сном і засинати з першими півнями :)
Щойно світловий день стає коротшим, початок дня перетворюється на змагання між кнопкою «Повторити через 10 хвилин» та необхідністю прийти на роботу вчасно. Та домовитися зі своїм організмом легко, якщо ви володієте цими прийомчиками:

1. Щоб рано встати, потрібно лягти не дуже пізно.
Вчені наголошують, що ідеальний проміжок для засинання – з 22 до 00, але якщо це для вас виглядає так само нереально, як і післяобідній сон, спробуйте лягати принаймні до першої. 
Спробуйте протягом тижня лягати на 10 хвилин раніше, ніж вчора, і завдяки цьому простому трюку ви поступово збільшите час сну до рекомендованих 7-8 годин.
Girl_with_PC

2. Стежте за фазами
Як відомо, процес сну – це зміна циклів швидкого та повільного сну. Фаза швидкого сну (вона ж REM-фаза) – це поверхневий сон, під час якого наші очі рухаються, а ми бачимо сни. Одна фаза швидкого сну триває 10-20 хвилин та змінюється фазою повільного сну, під час якої ваше дихання сповільнється, м'язи розлабляються, а мозок активно працює. Фаза довгого сну триває 80-90 хвилин, а загальний цикл швидкий сон-повільний сон-швидкий сон – від 90 до 110 хвилин.
Прокидатися під час REM-фази набагато простіше, тому варто вирахувати такий час сну, щоб дзеленчання вашого будильника припало на цю фазу. Для цього скористайтеся мобільним додатком, (наприклад: Sleep as Android або Smart Alarm), що відстежуватиме ваш сон і обиратиме найбільш влучний момент для пробудження. До того ж, додаток відстежуватиме якість вашого сну, кількість годин, які ви «недоспали» та даватиме рекомендації для найбільш енергетичного сну.
3. Увімкніть світло
Взимку саме ранкові сутінки заважають вам прокинутися: організм сигналізує, що надворі ще ніч, і прокидатися зарано. Додайте світла!
Якщо біля вашого ліжка є нічник, увімкніть його між першим та другим дзвінком будильника. Якщо ж до вимикача йти кілька метрів прохолодною кімнатою, і це для вас майже подвиг, використовуйте світловий будильник – ця функція є у додатках, зазначених вище. За 15-20 хвилин до будильника спалах вашого смартфона почне світити, наповнюючи вашу кімнату м’яким світлом, і прокинутися буде значно легше.
Curtain_Call


4. Потягусі
Щойно ви вперше відкрили очі, подумайте про щось приємне, потягніться та зробіть кілька глибоких вдихів та видихів. Так організм прочне покидатися. Щоб прискорити процес пробудження, розітріть долоні, зробіть м’який масаж голови та мочок вух. 


Long_Morning


5. Не поспішайте
Поваляйтеся 3-5 хвилин у ліжку перед тим, як вилізати з-під ковдри. Використайте цей час для складання списку планів на день або ранкової порції натхнення у
Instagram. І тепер, коли день вже почав наповнюватися задачами та кольорами, саме час вставати ;)
Після підйому випийте склянку води та розімніть м'язи зарядкою, і день обов'язково буде вдалим та сповненим енергії.