Кожного року компанія Pantone знайомить нас з кольорами, що будуть панувати протягом наступних 12 місяців на світових подіумах моди. У 2016 році вперше ними стали відразу два кольори: весняно-рожевий кварц (Rose Quartz) і ніжно-блакитний (Serenity). У поєднанні ці відтінки нагадують нам передсвітанкове небо, коли сонце тільки починає з’являтися на небосхилі, і його промені ледь торкаються землі. 

В моді пастельні відтінки

quartz

Після хмурої сірості зими ми скучили за ніжними соковитими чуттєвими відтінками, які з собою приносить весна. Мабуть, тому одяг рожевого та блакитного кольорів, що вабить нас з вітрин магазинів, викликає нестримне бажання придбати відразу все! Настільки приємні для ока ці пастельні тони.

Ще одна особливість цьогорічної палітри – їх універсальність. Rose Quartz і Serenity не мають чоловічої чи жіночої належності, мода пропонує кожному вирішувати на свій смак, що саме їм подобається і підходить в гардеробі.

Гармонічне поєднання рожевого і блакитного дарує релаксацію та має заспокійливий ефект. Напевно, спеціалісти Інституту Pantone відчули, що люди в світі понад усе прагнуть спокою, гармонії і свободи волевиявлення. Адже саме це і декларують головні кольори року - Rose Quartz і Serenity. Вони налаштовують на медитацію та відпочинок та ніби запрошують нас до прояву почуттів і сентементальності.

Тренди в одязі

serenity

В fashion-індустрії рожевий кварц і ніжний блакитний давно користуються популярністю. Вони добре поєднуються з іншими відтінками і розкішно виглядають в одязі, макіяжі та інтер’єрі.

Так Rose Quartz відмінно доповнює шляхетні відтінки сірого, зеленого і бежевого, а також гармонійно поєднується з більш насиченими яскравими кольорами, такими як червоний, кораловий і жовтий. І майже по-королівські він виглядає у поєднані з золотом.

В макіяжі рожевий кварц підкреслює природній рум’янець і надає обличчю свіжий квітучий вигляд. До того ж різні відтінки рожевого підходять як брюнеткам, так і блондинкам, що можуть використовувати їх зі сливовими тонами.

Цей колір є самодостатнім і буде актуальним як у легкій блузі, так і в модних брюках. Особливо такі пастельні відтінки підходять для верхнього одягу. Їх власниця буде виглядати просто неперевершено.

Однак при підборі гардеробу слід враховувати, що теплі відтінки рожевого кварцу візуально розширюють фігуру, а холодні звужують.

Serenity нагадує нам колір весняного неба. Він є настільки універсальним, що може поєднуватись з різними кольорами, в тому числі і пастельним рожевим кварцем. Особливо добре він виглядає разом з відтінками лимонно-жовтого, фіолетового, синього, а також з холодним червоним та зеленим кольорами.  

Найкращим дизайнерським використанням кольору сереніті в гардеробі буде плаття будь-якого фасону: від класичного футляру до легкого літнього сарафану. В той же час ніжний блакитний буде доречним і у в’язаному светрі, діловому костюмі і навіть у класичному офісному піджаку.  

При підборі гардеробу слід враховувати, що сереніті є холодним відтінком, тому він візуально робить фігуру стрункішою, додаючи образу загадковості та неприступності.

Наприкінці хочемо підкреслити, що всі роздуми щодо кольорів і відтінків є лише порадою, а вже ви вирішуєте, прислухатись до них чи ні. Але коли ще експериментувати з власним образом, як не навесні? :)