Якщо вам краще винести відро сміття з дому, ніж позайматися фізичними вправами, знайте – ви не самотній у такому бажанні. Мільйони людей знаходять мільйони причин аби не займатися бігом, підіймання ваги і тренування. То як же тренери примушують таких «прихильників» фізичних вправ докладати зусиль?

«Припиніть думати про фізичні вправи як про щось заплановане, таке, що потребує спеціального одягу і сприймайте їх як веселу та легку діяльність,» - говорить Емілі МакКаванаг, член Американської асоціації аеробіки і фітнесу AFAA, власник зали Fitness Inspired Training у Бостоні. Вона розказує про деякі свої улюблені стратегії, про те, як надихнути будь-кого розпочати і полюбити жити активно.

1. Носіть просторий одяг

Якщо вам необов’язково одягатися офіційно, надягніть кросівки й спортивний костюм, або штани для йоги. Ця проста порада допоможе вам відчути свободу рухів. У будь-який момент, коли вам треба нахилитися, дотягнутися до чогось чи підстрибнути, вам це легко вдасться.  У вузьких джинсах чи взутті на високих підборах такої свободи рухів точно не відчуєш.

2. Позичте знаряддя у своїх дітей

Визнайте, що кожного разу, як вам на очі потрапляє батут, дитяча гірка або скутер, ви думаєте «а чи не спробувати, бува, й собі». Чи то на дитячому майданчику, чи в себе у дворі – дослухайтеся до свого бажання «погратися» саме тоді, коли воно виникає. Скажімо, ви берете скакалку і стрибаєте цілих 10 хвилин (не обов’язково без перерви). І що ми маємо в результаті? Ви спалили стільки калорій, ніби пробігли п’ять кілометрів! Та не замислюйтеся над цим, просто стрибайте, доки можете.

3. Швидше паркуйтеся

Наступного разу, коли заїдете на переповнений паркінг, економте свій час і не нервуйте, намотуючи кола у пошуках вільного місця біля входу в магазин чи офіс. Поставте машину на найближче вільне місце. Так, доведеться трохи пройтися, але прогулянка буде корисною для організму. Все одно це займе менше часу, ніж полювання на «зручніший» для вас варіант паркінгу.

4. Підводьтеся без рук

Ми встаємо зі стільця безліч разів на день. Відсьогодні візьміть за правило підводитися без допомоги рук. Простягніть руки перед собою на висоті плечей (при цьому сідничні м’язи і м’язи пресу скорочуються), і підведіться. Це може здатися незначним рухом, але певні частини вашого тіла щодня матимуть розминку.

5. Слухайте свою улюблену ритмічну музику

Увімкніть свою улюблену музику і принаймні голова почне ритмічно похитуватися. А якщо у вас до того ж хороший настрій, рухи нагадуватимуть танець – чудовий спосіб підняти серцевий ритм і спалити калорії. Ось чому заняття із зумба-фітнесу (танцювального фітнесу), на яких немає жодної хвилини спокою, такі популярні. Застряли в тягнучці? Увімкніть радіо чи iPod і побачите, як ви може танцювати сидячи!

6. Мийте посуд продуктивніше

Чищення зубів чи миття посуду – чудова нагода для того, щоб розім’яти ноги. Стоячи біля раковини, відведіть одну ногу вбік, напружте сідничні м’язи, і стійте так впродовж 30 секунд. Потім такий же рух зробіть іншою ногою. Продовжуйте повторювати ці маятникоподібні рухи доки миєте тарілки, і ваша спина буде в тонусі.

7. Відмовтесь від ескалаторів

Так, вони дуже зручні, але ескалатори у торгових центрах і кінотеатрах можуть спричиняти більше незручностей, ніж користі. Рух зі швидкістю слимака, натовп, штовханина, дихання у шию один одному – вам, напевно, буде приємніше (і корисніше для здоровя) скористатися сходами.

8. Купіть цей гаджет

Якщо і є пристрій, який, мотивує людей більше за інші, то це простий недорогий крокомір. Знання про кількість зроблених вами на день кроків дуже мотивує. Спершу ви можете тільки глянути на екран увечері, але не встигнете й озирнутися, як вже захочете «побити» учорашній рекорд. Насправді, це може призвести до регулярних тренувань, і ви це полюбите.

9. Спілкуйтеся в русі

Коли ви займаєтеся активним спортом з другом або в групі, це більше схоже на спілкування, аніж на тренування. Вирушайте на пішохідну екскурсію, організовуйте ігру в футбол або фрісбі чи гольф, покатайтеся на роликах у шкільному дворі або просто прогуляйтеся парком. Ви будете настільки зайняті, що не помітите, скільки спалили калорій.

10. Будьте туристом у своєму місті

Кожен, хто хоч раз під час відпустки, знає, що таке прокидатися вранці з приємною крепатурою в ногах. Коли йдеш зачудований історичними будівлями та невідомими закапелками, то не помічаєш тривалих відстаней. Відкрийте путівник по вашому місту (або сусідньому), беріть друзів і грайтеся в туристів!

11. Зробіть лише десять

Багато не-фізкультурників помилково вважають, що нема сенсу навантажувати себе, якщо бігати менше години чи качати прес менше 50 разів. Насправді, кращий спосіб прищепити собі звичку займатися фізичними вправами – це поставити собі менші, доступніші цілі. Коли вам треба вбити кілька хвилин, зробіть лише 10 стрибків типу «ноги разом, ноги нарізно», або 10 присідань, або 10 разів підніміть ноги. Хто знає, цифра 10 може здатися надто легкою і вам захочеться збільшити навантаження.

12. Прогулюйтеся пішки не просто так

Можливо, вам потрібен привід займатися спортом, важливіший за ваше здоровя (хоча, що може бути важливіше?). Участь у благодійному марафоні мотивує вас на глибшому рівні. Усвідомлення того, що ви допомагаєте іншим, стимулюватиме вас взути кросівки і зрушити з місця.