Кожний напій компанії Coca-Cola розроблено так, щоб тобі було легше знайти його у магазині. Бачиш червоні рядки – прямуєш за Coca-Cola. Шукаєш Fanta – орієнтуєшся на помаранчевий колір, а зелені полиці свідчать про те, що Sprite вже близько. Але ти коли-небудь замислювався про те, чому Sprite саме зеленого кольору і в нього така цікава назва? Якщо ні, то все ОК – зараз ми розкажемо тобі історію напою, що обожнюєш ти та ще 190 країн.

Народження у Німеччині, прозора Fanta та казковий ельф

Прозорий напій із освіжаючим лимонно-лаймовим смаком розробили у 1959 році у Німеччині. І спочатку вирішили назвати його Fanta Klare Zitrone, тобто чистою лимонною Fanta.

Стоп-стоп-стоп. Але ж Fanta не може бути прозорою! В американській штаб-квартирі Coca-Cola в Атланті вирішили знайти нову назву. І обрали Sprite – на честь Спрайт-боя, ельфа зі срібним волоссям, прозорим тілом та корковою шапочкою на голові. Впевнені, що коли художник Хеддон Сандблом малював Спрайт-боя, він і гадки не мав, що його персонаж рекламуватиме Coca-Cola у 1940-1950-х роках, а потім назавжди увійде в історію в якості назви для освіжаючої газованої води. Спрайт-бой на початку своєї «кар’єри» з’являвся разом із Санта Клаусом на рекламних постерах Coca-Cola. Його усміхнене обличчя якнайкраще асоціювалося з радістю та випромінювало веселу енергію. Тож кращої назви для напою з аналогічним настроєм годі було шукати.

Чому така пляшка?

Sprite Green
Ретробутылочки Sprite 

Ти ж помітив, що Sprite не тільки смачно куштувати, але й приємно тримати у руці. Все завдяки унікальному дизайну. Sprite вважається одним із найбільш впізнаваних брендів у світі й завдяки яскравій зеленій пляшці. Її визначна форма та цікава зовнішня текстура роблять її унікальною та одразу ж пригортає погляди. Пухирчаста зовнішня текстура імітує бульбашки, що підіймаються вгору, коли ти вперше відкриваєш напій.

У 1967 настав час змінити зовнішній стиль Sprite. Смак залишався чудовим, а пакування стало ще більш привабливим та приємним. Дизайнери та інженери Coca-Cola провели масштабне дослідження, перш ніж розробити стандарти дизайну для Sprite. Після вивчення особливостей пакування Sprite, іміджу бренда та цільової аудиторії, арт-департамент компанії створив зелено-центричні лейбли, варіанти дизайну та реклами для напою.

Надзвичайний зелений колір

Sprite Green
Зеленый был основным цветом Sprite в рекламе, упаковке, мерчандайзинге и в различных активациях с момента его дебюта в 1961 году

Зелений колір – це колір природи, одночасно класичний та сучасний. І твоє око розрізняє більше відтінків саме зеленого кольору, а не сірого чи синього. Зелений колір насичений енергією, дуже дружелюбний та натуральний. Він ніколи не буває агресивним, а тільки свіжим та чистим. Так само як і Sprite, хоча притаманний йому відтінок зеленого має свої унікальні риси.

Зелений Sprite знаходиться у холодній частині палітри. Його швидко помічаєш, але він не «ріже» око. Колір пляшки Sprite асоціюється з прохолодою та свіжістю, яку в результаті подарує цитрусовий освіжаючий смак напою. Тандем ідеальний! Іноді змінюється дизайн пляшки, логотип чи слогани, але тільки не зелений колір. Як каже один із директорів дизайну компанії Coca-Cola, «всі нові ідеї та дизайнерські інновації відбуватимуться в межах зеленого кольору, адже він – важлива частина спадку бренду».

Від перших покупців у Джорджії до 190 країн

Першими спробували Sprite у штаті Джорджія у 1961 році. Покупці місцевих магазинів були у захваті від яскравого лимонного смаку, що дарував прохолоду. Дуже швидко Sprite розлетівся по всій Північній Америці, а через 6 років він рятував людей від спраги у 38 країнах світу. І це зрозуміло, адже всі хотіли спробувати смачний лимонний напій.

Поступово Sprite почав захоплювати своїм смаком один континент за іншим, допоки не опинився на полицях магазинів у 190 країнах світу. До того ж у 1994 році світ захопив новий динамічний слоган бренду, який ти точно знаєш напам’ять: «Імідж – ніщо, спрага – все!».

Окрім нових країн та слоганів додалися й нові вибухові смаки. Тропічний мікс, Sprite зі смаком огірків, грейпфрута, журавлини, імбиру та навіть з доданням кофеїну. Перша версія напою без цукру з’явилася ще у 1974 році.

Але як би не змінювався дизайн пляшки або слогани, дві речі лишаються незмінними: зелений колір та твоя насолода від прохолоди, що дарує Sprite.