Пам’ятаєш свої відчуття, коли напередодні свят червоні вантажівки Coca-Cola з’являються на екранах телевізорів і моніторах, сповіщаючи про наближення Нового року?

Їх історія розпочалася в 1995 році, з тих пір новорічні каравани стали справжньою візитівкою свят.

Ти вже можеш зустріти різдвяний караван на вулицях свого міста! До кінця року вони приїжджатимуть до McDonald's у різних містах України разом з Сантою та його чарівними помічниками, які даруватимуть подарунки та вітатимусь зі святами. Ось тут є графік, тож обирай місце зустрічі! 

А ми поки розповідаємо детальніше про історію червоних вантажівок.


1995 рік

Різдвяні вантажівки Coca-Cola були розроблені рекламним агентством W.B. Doner для нової сезонної рекламної кампанії.

У той же час, в кінці 90-х рекламні ролики були доповнені реальними вантажівками, що вирушали в дорогу напередодні новорічних свят. Вони поступово з’являлися в різних країнах.

Відомі як «Різдвяний караван», освітлені вантажівки Coca-Cola стали викликати ще більше захоплення і радощів завдяки спецефектам, створеним всесвітньо відомою компанією Industrial Light and Magic, що працювала над фільмами «Зоряні війни».

Образ святкового Санта-Клауса для вантажівок Coca-Cola створив ілюстратор Хеддон Сандблом. Це зображення Санти прикрасило бокові стінки вантажівок. А незадовго до закінчення реклами ми вже бачимо Санту, що підняв пляшку для святкового тосту.

До речі, про образ самого Санти у нас теж є підбірка цікавих фактів.

1996 рік

На святкових упаковках з напоєм, так званих Santa packs, тепер зображення Санти має риси художника Хеддона Сандблома, що використовував себе як модель, копіюючи відображення в дзеркалі. А всі емблеми нових святкових упаковок прикрашають вантажівки «Різдвяного каравану» Coca-Cola.

Святкові упаковки Кока-Кола, на той час доступні в США, Великобританії, Австралії, Гонконзі, Південній Африці, Сінгапурі та на Філіппінах.

1998 рік

Реклама з «Різдвяним караваном» Кока-Кола транслюється у більше ніж 100 країнах світу та її бачать мільйони глядачів. І досі ця реклама Coca-Cola залишається однією з найбільш широко використовуваних роликів за всю історію.

1999 рік

«Пригоди кличуть в Новорічну ніч» ‒ з цих слів починається новий святковий рекламний ролик Coca-Cola, що був знятий у засніженому Ванкувері в Канаді. В ролику використовуються три вантажні авто, які за допомогою комп’ютерної графіки перетворились у справжній святковий експрес. А до зйомок було залучено 40 акторів. В рекламі вантажівки раптом оживають перед хлопчиком і його дідусем, які сидять у себе вдома й читають збірки оповідань про Різдво.

До речі, пропонуємо переглянути підбірку новорічної реклами Сoca-Cola, яка точно подарує вам святковий настрій.