Після того, як ви зібрали рюкзак, обрали місце призначення подорожі та повідомили мамі і колегам, що вирушаєте у автостоп-мандрівку, залишається лише поповнити рахунок мобільного та зарядити батарейку на повну – і в дорогу :)
1. Де ловити машину?
Машину починайте ловити одразу за міською смугою. Займіть зручну позицію – це приблизно 300 метрів після найближчого повороту, щоб вас обов’язково помітили.
Cтарайтеся стати біля з’їзду для машин (обійстя чи широка полоса після роздільної смуги також підійде), там, де немає огородження – ми ж не хочемо порушувати ПДД, правда? :) Не стопте одразу за спуском – водії рідше зупиняються після набору швидкості.
Станьте обличчям до автомобільного потоку, посміхніться і витягніть кулак з піднятим вгору великим пальцем у бік дороги. Щойно авто зупиниться біля вас, підійдіть до нього і повідомте водієві, у якому напрямку ви мандруєте. Можна користуватися підготовленою заздалегідь фразою: «Доброго дня! У напрямку ______ автостопом не підкинете?» або придумати свою власну репліку-знайомство. 
Одразу повідомте і те, що для вас відстань не має значення, а за послуги водія ви готові/не готові заплатити.

man-hitchhiking

Табличка з назвою пункту призначення також може згодитися – якщо час спливає, а вам все не фартить, стопте по черзі: 20 хвилин з нею, 20 хвилин – без. Не забувайте рухатися! Якщо авто не ловиться на цьому місці – вирушайте вздовж узбіччя далі і спробуйте стопити через 200-300 метрів.


Завантажте на свій смарт найсвіжіші ПДД –
вони не тільки розважать вас під час довгого очікування, але й допоможуть знайти «свого» водія: АА – Київ, АТ – Франківськ, ВС – Львів. Побачили машину з потрібним номером? – Маякуйте сильніше – вірогідність того, що водій прямує додому, досить велика.
Якщо протягом години, двох і навіть трьох ніхто не зупиняється, варто зробити перерву та поїсти морозива на найближчій заправці. Можливо, у вдачі просто обідня перерва? :)
Головне зберігати спокій і гарний настрій – якщо будете перейматися через відсутність попутних авто, далеко не заїдете.

2. Правильний лук і компанія для автостопера
Автостопер від звичайного волоцюги відрізняється великим рюкзаком та чітким розумінням того, де бажає опинитися (окей, рюкзака вже достатньо). Одягніть яскраві речі, щоб вас помітили, особливо у вечірній та нічний час. Переконайтеся у тому, що світловідбивні елементи на рюкзаку та одязі нічим не закриті.
Чудово привертає водіїв і цікавий елемент одягу, наприклад, великий капелюх. До речі, українська символіка на одязі легко відкриє для вас шлях у Європу –
рекомендують мандрівники :)
hippies-on-the-road

Що стосується компанії – все дуже просто: хлопець + дівчина – чудово, хлопець + хлопець – знайти водія вже важче, дівчина + дівчина – бажаючих підвезти сотні, але варто тричі подумати, перш ніж сідати у авто до незнайомців.
3. Дорожні розмови
roadtrip-music

За правилами дорожнього етикету розмову має розпочинати водій. Тобто привітавшись та отримавши дозвіл сісти у машину краще мовчати, витрачаючи «розмовний» час на музику, заряджання гаджетів або сон :)
Багато людей гадають що автостоп – це шара, але це не так. Насправді хічхайкінг – це взаємодопомога. Найчастіше пасажирів підбирають мандрівники  та  водії-дальнобійники. Для них співрозмовник дає додатковий стимул не заснути, а також можливість поділитися своїми історіями.

Не варто також і їсти в машині, якщо водій сам не пропонує зробити фуд-стоп. Ваші смаки можуть різнитися, а запах їжі знизить концентрацію уваги. Якщо ви відчуваєте голод, запропонуйте зробити зупинку на найближчій АЗС або у найближчому населеному пункті та поділіться снеками з водієм (чи просто пригостіть його кавою).
4. Безпека
Уважно придивіться до водія, перш ніж сідати у авто. Якщо звідти посміхаються двоє «стрьомних» на вигляд хлопців сідати в машину не варто, навіть якщо вас багато, і ви – сильні хлопці. Хтозна, чого можна від них чекати.
Найкращий варіант водія – далекобійник або подружжя/компанія друзів. Перші дадуть корисні поради про автостоп та взаємини з ДПСниками, а з другими буде просто весело (можливо, навіть настільки, що ви вирішите змінити марштрут).

Як казав один  подорожуючий: «Пригоди починаються не тоді коли ти прибуваєш туди коли планував, а тоді коли ти виходиш на дорогу». У цих словах – весь сенс автостопу, адже іноді мандрівка перетворюється на абсолютну імпровізацію :) І це чудово!
Якщо почуєте від водія розповідь  про мальовничі місця,  повз які він(вона) планує проїхати, не варто відмовлятися від можливості побачити їх на власні очі.

sleeping-in-the-car

Щоб звикнути до ритму автостопної пригоди, розпочніть з подорожей на невеличкі відстані: до сусіднього міста або області, а потім вже можна вирушати у навколосвітні і навіть міжгалактичні подорожі.

І не забудь рушничок ;)