Свято Трійці часто називають Зеленим святом. В цей день зеленими гілками прикрашають православні храми, домівки, вистилають підлогу. Адже саме зелений колір символізує життя і зростання. І дійсно, в цей час природа буянить, а ми радіємо її соковитій зелені. І святкуємо Cвяту Трійцю.
   

Сучасні традиції

Звички та обряди, що дійшли до нас дуже часто мають язичницькі коріння. Традиція святкування Зелених Святок, або Русального тижня, йде ще від дня вшанування Лади - вічно юної богині весни слов'янської культури.

На День Святої Трійці готують обереги з гілок, які повинні захищати будинок від усього злого і приносити добро. У них входять зелені гілки дуба – символ чоловічого начала і здоров'я, берези – символ жіночності і захисту від зла, оберіг із горобини, а також ліщини – у пам’ять про померлих предків. Коли проходить тиждень після Трійці, зелені прикраси спалюють, а освячені в церкві вінки і обереги засушують і зберігають.   

Свято Трійці

В День Святої Трійці добре збирати лікарські трави і засушувати. За повір'ям, вони набирають особливої сили, здатної зцілити від найсильніших недуг і захистити будинок від усього лихого. Береза має особливу могутність. Добре сушити м'яту – оберіг для дітей, любисток – дівчатам, полин – для дому, чебрець – жінкам, які мріють про материнство.

Вважається, що в Трійцю активізуються потойбічні сили. У деяких місцевих традиціях Трійця осмислюється як останній день розгулу русалок, тому краще в ці дні не купатися в річці. 

Молодіжні обряди

День Cвятої Трійці дуже полюбляє молодь. Всюди проходять молодіжні нічні гуляння біля вогнища, пікніки, весілля, ігри. Але з давніх-давен це свято вважається дівочим. Адже саме в цей день дівчата ворожать на судженого, а після Трійці починається період сватання.

Дівчата плетуть пишні вінки, йдуть до річки і пускають їх у воду, спостерігаючи, як річка їх приймає. Якщо вінок швидко приб’є до берега, то вже цього року можна чекати сватання, якщо ж попливе далеко, то заміжжя поки не передбачається. При цьому хлопці не повинні бачити як пускаються вінки. Хоча Троїцький вінок може бути таємно подарований в знак любові. 

Свято Трійці

У деяких місцях існує звичай питати у зозулі, коли вона кує, чи довго ще дівчині залишатися в будинку батька; скільки разів прокує  зозуля, стільки років чекати їй заміжжя.

Що ж до парубків, то вони в цей день доглядають собі майбутню пару, а на третій день святкування йдуть свататись.

Де святкувати Трійцю

У Києві найбільш яскраві народні гуляння пройдуть в Національному музеї народної архітектури та побуту «Пирогово». Зелені свята відзначаються і  на Співочому полі, де встановлять Троїцьке дерево – березу.

Свято Трійці

У Переяславі-Хмельницькому, на Трійцю щорічно проходить фольклорно-етнографічне свято «На горі трава зелена». На базарній площі Музею влаштовують яскраві дійства: весняні хороводи, народні пісні у виконанні фольклорних колективів, майстер-класи з виготовлення гончарних виробів тощо.

Городок Мена на Чернігівщині влаштовує 19 червня Троїцький ярмарок. Зранку на центральній площі відбудеться святкова хода за участі творчих колективів та учасників конкурсів на кращу сучасну українську пару, після чого почнеться концертна програма.

У селі Івашків на півночі Одеської області 18-19 червня, на Трійцю, пройде великий етнофестиваль «Кодима-фест», куди запрошують усіх любителів зеленого етнотуризму. Фестиваль буде проходити на декількох локаціях. На головній сцені виступатимуть колективи з Польщі, Молдови, України. Працюватиме ярмарок майстрів, а кожне село представить свою традиційну кухню.

А як ти плануєш святкувати Святу Трійцю?

Ділися своїми ідеями у коментарях, знизу!