Нещодавно ми розповіли про те, як усвідомленість впливає на якість життя. Ми передивилися звіт зі сталого розвитку за 2018 рік, пригадали, що Coca-Cola стала найефективнішим брендом у 2019 році в рейтингу Effie Index і зрозуміли, що досягнення таких результатів було б неможливо без усвідомленості всієї компанії. На прикладі 4 проектів Coca-Cola в Україні ми покажемо тобі, як ти сам можеш підвищити свій рівень усвідомленості. Адже коли ти живеш за принципом mindfulness, твої дії наповнені сенсом, ти з повагою будуєш відносини зі світом, а рівень щастя та внутрішньої гармонії є стабільним та високим.

Спілкування без гендерних стереотипів – це також про mindfulness

Якщо наступного разу при зустрічі зі знайомою, в тебе виникне бажання запитати її про заміжжя та «коли діти», то зупинися. І запитай спершу себе – чи є в цих питаннях повага та користь? Подібні запитання найчастіше народжені стереотипами щодо жінок в українському суспільстві. Проект «Я зможу!», реалізований разом із Фондом Олени Пінчук, не тільки бореться з гендерними стереотипами, але будує ланцюжкову підтримку від однієї жінки до іншої.

Відвідавши зустрічі з менторками, познайомившись із різними шляхами героїнь, стає зрозуміло, що кожна історія успіху – унікальна. І йде проти стереотипів. Жоден ярлик ще не допоміг побудувати успішну кар’єру чи стати щасливіше.

Яке ж воно, усвідомлене ставлення до жінки? Починається воно з відмови від стереотипів. Продовжується повагою, а за нею йде підтримка – словом чи дією.

Кожну середу ми чекаємо на тебе в Києві у dialog hub, вхід безкоштовний за попередньою реєстрацією. А щоб не пропускати події, підпишися на сторінку «Я зможу!» у фейсбук.

Усвідомлене ставлення до відходів

Coca-Cola розробила та успішно реалізовує стратегію «Світ Без Відходів». До 2030 року ми плануємо збирати та переробляти ту саму кількість упаковки, яку випускаємо. Але також ми реалізовуємо проекти по сортуванню сміття. І надихаємо на це кожного споживача.

Сортувати сміття насправді легше, ніж здається. Це доводять приклади звичайних людей, яких ми попросили розповісти про досвід сортування та дати конкретні поради для початківців. Якщо ти почнеш усвідомлено ставитися до відходів, то не тільки допоможеш екології, але й зможеш заощаджувати власні кошти. Один із бонусів mindful поводження зі сміттям — це підвищення якості життя.

Розуміння цінності води

Cитуація з прісною водою погіршується щороку. Один із напрямків роботи у стратегії «Світ Без Відходів» — це повернути природі воду, яку Coca-Cola використовує для виробництва напоїв. Разом із Українським товариством охорони птахів (УТОП) ми декілька років поспіль відновлюємо водні ресурси України. У 2017 році ми відновили Тилігульський лиман, минулого року почали відновлювати систему озер Олешківські піски, а цього року продовжили роботу на озерах. У 2019 році разом із УТОП ми відновили близько 360 000 м³ прісної води.

Але окрім відновлення води важливо й опікуватися тим, скільки води витрачається на побутовому рівні. Тому ми закликаємо тебе контролювати використання води вдома та на роботі. Завжди щільно закривати кран та особливо під час чистки зубів, не тримати кран відкритим під час миття посуду, відремонтувати сантехніку та слідкувати за її станом.

Інвестувати в ідеї

Проект «YOU Camp – Youth, Opportunities, Unity», який проводиться третій рік поспіль разом із стипендіальною програмою «Завтра.UA» Фонду Віктора Пінчука, присвячено молоді. Мета програми — не просто надихнути студентів із різних куточків Україні через зустрічі з успішними українцями, але надати їм платформу, на якій вони можуть виплеснути свіжі ідеї та почати їх реалізовувати. Молоді ентузіасти мають шанс втілити у життя проекти, пов’язані з екологією, гендерною рівністю, соціальними інноваціями, громадянським суспільством та забезпеченням прав та можливостей для жінок.

Коли читаєш про результати проекту, то починаєш інакше ставитися до самої концепції ідей. Адже саме вони насправді рухають світ вперед. Тому радимо тобі не наліплювати ярлик «неможливо» чи «нікому не потрібно» на власні ідеї, але бачити у них потенціал. Розробляти їх та вкладати в них свої ресурси. Усвідомлене ставлення до ідей — це розуміння їх цінності. Все колись починалося з ідеї.

Будь усвідомленим та живи у балансі зі світом!