Хочеш сортувати відходи але не знаєш з чого почати? Компанія
14 березня ми зібралися з нашими колегами та партнерами, щоб розповісти про всі наші проекти, їх результати та ще амбітніші плани, як ти можеш до них долучитися та міняти майбутнє цілого світу на краще.
«Еко-шпаргалка» - велика інформаційно-просвітницька програма, яка народилася в рамках спільного проекту компанії
«Еко-шпаргалка» – це твоя підказка, твоя шпаргалка у «Світ Без Відходів».
Глобальні зобов’язання
Захід розпочали Олеся Жулинська, директорка зі зав’язків з громадськістю «Кока-Кола Україна», Камран Іскандаров, генеральний директор «Кока-Кола Україна», Олеся Драшкаба, художниця-графік та Аліна Носенко, директор Klitschko Foundation.
Захід розпочався із двох гучних глобальних зобов’язань компанії:
1. Раціональне використання води. Це означає, що
2. Переробляти ту ж саму кількість упаковки, яка виробляється.
А що ж в Україні?
Українськими проектами глобальної стратегії
Генеральний директор «Кока-Кола Україна» Камран Іскандаров наголосив, що для досягнення спільних цілей надзвичайно важливо мати надійних партнерів-однодумців та об`єднувати зусилля.
86% українців вважають, що локальний бізнес має покращувати життя громад (один із найвищих у Європі).
Також Камран розповів про зовсім іншу сторону ситуації – незамінної користі пластику та упаковки взагалі. Він наголосив, що саме пластик зробив революцію у гігієнічному зберіганні та транспортуванні як напоїв, так і будь-чого в світі.
«Легко думати, що вирішення усіх проблем – це повна відмова від пластику. По-перше, упаковка дозволяє носити воду з собою будь-куди та будь-де. По-друге, упаковка є санітарною та безпечною, вона зупиняє хвороби та епідемії. Можна сказати, що упаковка рятує життя. Тому вона така важлива для суспільства».
Coca-Cola та Zero Waste School
Аліна Носенко, директор Klitschko Foundation, поділилася успіхами Zero Waste School. Якщо минулого року у програмі брало участь 50 шкіл, то у 2019 році це число подвоїлося – 100 шкіл із різних куточків України приїздять до Києва на триденний тренінг, щоб потім робити великі зміни у своїх громадах. Проект має на меті сприяння розвитку місцевих громад у малих містах та селах через неформальну освіту та навчити їх вирішувати соціальні та глобальні проблеми. Тільки за 2018 рік було встановлено 668 контейнерів для утилізації та було зібрано 100 000 кг вторсировини.
Coca-Cola та «Україна без сміття»
Евгенія Аратовська, громадська організація «Україна без сміття», розділила з нами ще більш амбітні плани. Головна мета проекту – запровадити в українському суспільстві тренд на стале і відповідальне споживання та, як результат, нуль відходів на звалищах. Організація вже залучила більше 500 шкіл до сортування відходів та вже відкрила свої 4 громадські простори сортування NO WASTE recycling station, а до кінця року планується відкрити ще 7 таких станцій. Всього за 2018 рік «Україна без сміття» зібрала більше 500 тон цінних відходів.
А ще Евгенія запросила всіх бажаючих на першу Zero Waste Толока у Верховині 4 травня. Це чудова можливість відпочити, прибрати ліси та річки Карпат, познайомитися з однодумцями та показати свою небайдужість до суспільства та краси українських Карпат. Організатори обіцяють як розважальну так і освітню програми. Усі деталі заходу скоро з’являться на офіційному сайті.
Coca-Cola та Закарпатська обласна організація Всеукраїнської екологічної ліги
Олена Марушевська розповіла про три основні проекти Ліги: 13 років фестивалю «Тиса – молодша сестра Дунаю», «Операція Краб», яка має на мені очищення річок від відходів та спільно з системою компаній
У 2018 році Ліга запровадила Поселення ZERO Відходів у громаді о.т.г. Баранинці. Проект має на меті майже повне сортування відходів, прибирання несанкціонованих звалищ та попередження утворення сміття.
Завод Coca-Cola в Україні
Ботлера «Кока-Кола Беверіджиз Україна» представляв Олександр Бабаскін. Спіч він почав із представлення основних показників по сталому розвитку заводу: 35% всієї енергії отримуються із чистих джерел, 86,3% відходів підлягають переробці, на 36% використання менше води у процесі виробництва.
«Пілотний проект з роздільного збирання твердих побутових відходів у м. Вишгород» втілюється за ініціативи Українською Пакувально-Екологічною Коаліції (УкрПЕК) та сприяння та підтримки зі сторони ботлера «Кока-Кола Беверіджиз Україна». В рамках цілого міста була організована масштабна інформаційно-просвітницька програма та встановлено 200 контейнерів для збору упаковки, завдяки якій у 2018 році місто Вишгород зібрало та здало на переробку 25% упаковки з усього міста (320 тонн). Плани на 2019 рік – зібрати 29% упаковки (420 тонн) в місті, а на наступні 5 років це більші – збирати та переробляти 50% упаковки, яка генерується у місті.
Щоб дізнатися більше про «Еко-шпаргалку», вмикай повну версію заходу нижче: