А якщо просто вирватись зі звичного кола роботи, клопотів, думок і прийти, послухати, поговорити.

І що, якщо після таких розмов відкриється друге дихання, приплине нова енергія та віднайдуться нові можливості.

Саме з таким настроєм пройшла зустріч активних жінок у Львові, яких зібрав до купи проект «Я Зможу» і подія «Натхнення. Можливості. Успіх».

Проект «Натхнення. Можливості. Успіх. Lviv Edition» зібрав близько півтисячі жінок у місті Лева. Більше 20 спікерок ділились секретами власного успіху, життєвого балансу і мотивації. Все для того, щоб надихнути інших жінок на розвиток і показати приклад, як, виходячи за рамки звичної зони комфорту, за допомоги спільної підтримки і сестринства, можна досягти висот.

Шість різних панелей та два тренінги упродовж дня у різних форматах та дискусіях ділились досвідом та доводили, що жінка може керувати бізнесом, може мати власний бізнес, може підтримати іншу жінку, може бути успішною в громадському секторі, може впасти, але піднятись і піти далі.

Звісно, що не існує середньостатистичної жінки, бо кожна — це індивідуальність та цілий світ. І, часом, стається так, що цей світ починає блукати сам всередині себе, йому бракує енергії перезавантажитись та віри. «Натхнення. Можливості. Успіх» була саме про можливість придивитись, як з різних складних ситуацій виходять інші жінки, що їх надихає і, зрештою, допомагає. Цілий день натхнення та позитивної енергії.

Одна зі спікерок навела цікаву думку про те, що покоління наших бабусь ледве могли собі дозволити думку «Я мрію»,  їхні дочки вже виросли з позицією «Я хочу», а онучки вже еволюціонували до рівня  «Я можу». Трохи віри в себе і — народиться «Я ЗМОЖУ», щоб стати початком чогось нового.


І ось якими думками поділились гості та учасниці події  «Натхнення. Можливості. Успіх»:

Анастасія Сідері, директорка з питань комунікацій компанії Coca-Cola в Центральній та Східній Європі. Брала участь у першій панельній дискусії «Міжнародний досвід у розбудові гендерної рівності»:

«Існує багато шляхів розширення прав та можливостей жінок. Від розвитку навичок та освіти до менторства та наставництва на таких великих подіях, яку я відвідала цього разу у Львові.

Ще одна цінність, яку приносить цей захід — це демонстрація рольових моделей поведінки. Бачити так багато жінок з різних верств життя, які діляться особистими історіями, перспективами та пропозиціями, може ще більше підвищити впевненість і зміцнити переконання "я зможу". І перетворити це на віру. І прийти до усвідомлення того, що "якщо це так, то це залежить від мене". Як тільки ми повіримо у себе і зарядимося енергією, ресурси самі прийдуть магічним способом. І буде підтримка з боку інших жінок, а ще і чоловіків, до яких нам потрібно ставитися як до партнерів, а не до конкурентів.

На заході мене вразив високий рівень солідарності та енергії. Я відчувала ентузіазм та увагу як з боку панелістів, так і з боку аудиторії. Те, що насправді зворушило аудиторію, включаючи мене, — це їх автентичний і приземлений підхід, життєві приклади та реалістичні очікування.

Мене також вразило те, що українки стикаються зі схожими проблемами як у Греції, доводячи, що підтримка та солідарність не мають меж, і ми можемо надавати можливість одна одній кроскультурно боротися із нашими страхами та руйнувати наші обмеження. Тоді ми можемо легше здійснювати наші мрії, а наш світ робити кращим місцем, де всі громадяни мають однакову цінність, права та можливості».

Ірина Данилевська, голова оргкомітету Ukrainian Fashion Week. Взяла участь у другій панельній дискусії «Жінки у бізнесі. Історії успіху»:

«Найважливіше в таких зустрічах побачити реальних людей і почути реальні історії. Скільки б досліджень ми не проводили. Скільки б теоретичних порад ми не дали, ніщо не працює настільки стимулююче, настільки переконливо, як особиста історія життя людини, яка сидить перед тобою.

Для мене завжди відкриття, що мій досвід цікавить людей :). А якщо зовсім серйозно, то найбільш важливим для мене в проекті "Я зможу", і в цьому році, і в минулі роки, є фантастична ситуація, коли обмін досвідом, розуміннями, філософіями відбувається не тільки зі сцени до залу, а і в зворотному напрямку».

Ольга Сердюк, програмна директорка Фонду Олени Пінчук. Модерувала останню панель «Екологічна поведінка та відповідальне споживання»:

«Результати роботи — це і є ті зусилля, які команда проекту «Я зможу!» докладала до змін у всій країні. В Україні суттєво змінився «гендерний клімат». Лише подивіться на кількість публікацій в медіа, законопроектів, громадських ініціатив, що піднімають питання гендерної рівності. Я вважаю, що наш проект став чудовою платформою для тисяч жінок, щоб вони, по-перше, могли розібратись у проблемі, зрозуміти власні потреби та потенціал. А по-друге — отримати крила, щоб розпочати свій політ до мрії. Як показав трирічний досвід, частіше за все жінці не вистачає віри в себе і натхнення. Тому, розбудовуючи культуру менторства в Україні, ми надаємо не лише можливість отримати практичні поради та навички від вже успішних наставниць, але й спонукаємо до рішучих дій. У мене є відчуття, що ми працюємо в центрі управління польотами до мрії. Разом з менторками координуємо дівчат з диспетчерської (менторської - в нашому випадку), і бачимо як вони одна за одною виходять на злітну полосу, розправляють ті самі крила і мчать вперед до мрій! 

Я скажу, що навіть від грецьких жінок українські жінки не відрізняються. До нас на захід завітали дві неймовірні спікерки з Греції — Анастасія Сідері та Елпіда Коккота. Вони брали участь в одній з дискусійних панелей, де домінували професійні та практичні поради. А ось під час майстер-класу #breakyourceing вони обидві розповіли свої історії життя, поділилися тим болем, через який йшли до успіху, до тієї точки, де ми, власне, опинилися разом у Львові. Здавалося, що дівчатам, які слухали синхронний переклад, він більше не був потрібний. Ту сінергію, що наповнила зал, відчули всі. Це в котре довело важливість головної місії проекту — будувати культуру менторства, підтримки одна одної. Досить конкурувати — разом ми зможемо набагато більше!»

Завдяки проекту «Я зможу» все голосніше звучать у нашому суспільстві такі поняття як жіноче менторство та сестринство. Це про передачу власного досвіду (особистісного та професійного) та підтримку. Це, зрештою, про те, що жінка має рівні можливості з чоловіком, і право її голосу перетворюється на силу її дії.

Фонд Олени Пінчук за підтримки Фундації Кока-Кола вже третій рік поспіль доводить, що жінка в Україні може стати успішною в будь-якій сфері. Основна мета проекту — посилення ролі жінки у суспільстві та формування культури менторства та створення партнерських зав’язків між жінками. До проекту доєдналися успішні та відомі жінки, історії яких надихають, стають прикладом для дівчат та спонукають до пошуку нових можливостей. Наші менторки: Яніна Соколова, Лєра Бородіна, Слава Фролова, Олена Гудкова, Анна Октябрь, Лілія Подкопаєва, Олена Фроляк, Дана Павличко, Соня Забуга, alyona alyona та багато інших відомих жінок. Усі вони можуть стати твоїми менторками!

Кожну середу в Києві в dialog hub проходять менторські зустрічі з видатними жінками бізнесу, політики та культури України та світу. Зустрічі безкоштовні, за попередньою реєстрацією. Слідкуйте за подіями та розкладом на сторінці у Facebook. Чекаємо на тебе!