«Гімн і сльози. Нерви. Помилки. Нас притиснули досить сильно. Зірваний голос. Жорстка гра німців. Та враження лиш одне – ми потужна команда! І часом здавалося весь стадіон скандує: нам потрібна перемога!»

Саме такими враженнями ділилися наші вболівальники після першої гри збірної України з Німеччиною на Євро-2016, у неділю, 12 червня. І хоча матч закінчився не на нашу користь (0:2), українські футболісти показали достойну гру проти діючого (до того ж чотириразового) чемпіону світу з футболу.

Більш детально на своїй сторінці у мережі Facebook проаналізував гру збірної України у Лілі Маркіян Ключковський

Маркіян Ключковський

«Власне, відбулось те, що ми очікували. Ми програли чемпіонам світу. Будь-який інший результат був би не менш ніж сенсаційним. Але не може не тішити те, як ми програли.

10 років тому, в стартовому матчі ЧС-2006 Україна виглядала беззубо, безнадійно і справедливо вигребла 4 голи і вилучення від тоді ще не найсильнішої Іспанії. Вчора ж Україна грала у свій футбол, так як вміє, билась і боролась і ні на секунду не здавалась.

Гра, на мій погляд, поділилась на 3 фази.

У першій фазі був мандраж і розвідка – в обох команд. Нам поміг освоїтись ранній постріл Коноплянки (Нойєр), німці просто поступово намацували свою гру. Ця перша фаза закінчилась геть необов’язковим голом зі стандарту (Ракицький явно зіграв в м’яч!).

Друга фаза – Україна вирівняла гру і поступово навіть почала вчиняти тиск на німців. Остання десятихвилинка першого тайму була казкова! Забракло тільки голу… Коноплянка мав краще попадати по м’ячу після м’якого кросу від Ярломенка – в таких ситуаціях не можна залишати шанси ні воротарю, ні захиснику. Бачили як Швайні в один дотик забив після не найпростішого пасу від Озіла? Ось як це робиться. До речі, ту комбінацію чудово розвернув Коваленко!

Після перерви почалась третя фаза – Льов явно перебудував гру в захисті, перекривши єдиний канал, яким створювалась гострота України попереду – фланги, а точніше – фірмові діагоналі на фланги, які в першому таймі проходили на ура. Тут же крайні захисники Німеччини стали грати значно строгіше і отримувати регулярну підтримку. Таким чином німці змусили наших пробувати пройти через центр. А це навіть при простішому супернику ніж Німеччина – не наша сильна сторона. Тому другий тайм був тягучий, напружений, але майже пустий з точки зору наших атак. На жаль, і Коноплянка, і Ярмоленко знову показали, що не можуть вийти з-під щільної опіки, коли суперник зосереджується на нейтралізації наших країв.

Зате дуже порадувала гра України в обороні. Хачеріді був непорушною скелею, Ракицький сильно грав у відборі, Федецький пахав так, що ледь стояв на ногах (особливо в кінці його затравили), ну а Шевчук зіграв як Шевчук – просто і надійно. Опорна частина півзахисту занадто часто притискалась до свого штрафного, даючи німцям багато часу і простору для комбінування (звідси і володіння 66-34), але при цьому за весь матч окрім голів (стандарт і контра), німці створили аж 2 реальних моменти – решта були удари здалеку – хоч і небезпечні.

Зрештою, Пятов також показав, що матч з Румунією – то таке.

Далі все просто – Україна має вигравати в Ольстера в Ліоні, сподіваючись, що Німеччина захоче забронювати собі вихід з групи ще після 2 туру. Судячи з матчу між Польщею та Північною Ірландією – це має бути реально.
Тож до зустрічі там, в Ліоні, місті, в якому Київське Динамо 30 років тому здобуло Кубок володарів Кубків (хоч і на іншому стадіоні).

Ще два слова про чудових українських вболівальників. Це було феноменально! Нам ще багато вчитись як вболівати на стадіоні – наприклад, щоби дві трибуни співали в унісон, а не з інтервалом в півсекунди. Коли німці – яких на стадіоні було добрячих дві третини – починали співати – ставало аж моторошно. Але вони робили це рідко, тоді як ми – не стихали!

Єдиний момент – те, що пісню на 25 хвилині змазав кутовий, який наші якраз подавали. Ну нічо, заспівали на 27й :)

Отже – з надією і сподіваннями спрямовуємо свої погляди, думки (а згодом - і тіла) до Ліона!»

Нагадаємо, вже сьогодні, 16 червня, збірна України зіграє черговий матч групового раунду Євро-2016 проти команди Північної Ірландії. Тож вболіваймо за наших! Нам потрібна перемога!