Про друзів знято безліч фільмів. Один з найяскравіших і вже легендарних – Friends. Відомо, що головні актори були друзями не лише на знімальному майданчику, а й у житті. І саме завдяки їх партнерству і товариським стосункам, їм вдалось об’єднатись і підняти собі гонорар у декілька разів. То ж яка вона, дружба?

Дружба – це повільно зростаюча рослина, яка повинна пройти випробування через негаразди і труднощі, перш ніж перерости в справжню дружбу. (Дж. Вашингтон)

Насправді дружба для людини – це така ж властива річ як і любов, і ненависть. У слів «дружити» і «жити» навіть одні корені.  Змалечку, тільки-но ми стаємо на ноги, в нас з’являються друзі. З роками ми більш серйозно і прискіпливо відносимося до вибору товаришів. Час і життя випробують стосунки і залишають біля нас лише тих, кого ми можемо назвати справжнім другом.  

Взагалі про дружбу можна багато розповідати, філософи і класики складають цілі трактати з цього приводу. Ми, в свою чергу, не будемо багатослівні, реальні дії – краще тисячі слів. Тож пропонуємо тобі історії дружби, що викликають захоплення.

Дружба-самовідданість. Хатіко. Справжня зворушлива історія про дружбу людини і собаки, яку мабуть знає кожен. Вона не залишає осторонь нікого, хто коли-небудь чув про неї. Пес, що кожного дня проводжав і зустрічав свого господаря на вокзалі. І, навіть, коли той помер, собака незважаючи ні на що продовжувала до кінця життя приходити на станцію і чекати свого друга.  Історія цієї дружби захопила всю Японію, і коли собаки не стало, в країні було навіть оголошено день жалоби. А історія Хатіко стала відомою на весь світ. І в 2009 році її екранізували.

Міжнародний день друзів

Дружба-партнерство. Стів Джобс і Джон Айв. Про близьку дружбу Джобса і головного дизайнера Apple Джоні Айва було відомо давно. Їх дружба була настільки міцною, що після того, як Стів Джобс пішов з поста головного директора, всі пророчили його місце Джону Айву. Нові подробиці їхньої дружби розкрилися після виходу в світ книги Ліндера Кань «Джоні Айв. Легендарний дизайнер Apple».  У 2009 році Стів Джобс переніс операцію по видаленню пухлини підшлункової залози. Після того, як засновник Apple прийшов до тями, він захотів побачити всього двох людей: свою дружину Лорен Пауелл і Джоні Айва.

Дружба-захоплення. Рахманінов і Шаляпін. Обидва були багатогранно, фантастично обдаровані від природи: Рахманінов – геніальний композитор, піаніст, диригент, Шаляпін –геніальний співак. Ось, що про нього писав Рахманінов: «Моя дружба з Шаляпіним – це одне з найсильніших, глибших і тонких переживань всього мого життя». Їх дружба тривала понад 30 років, хоча їх характери, і долі були зовсім несхожі. Близькі і друзі спочатку не могли зрозуміти, що може їх поєднувати. Відповідь проста – талант, що вони бачили один в одному, захоплення творчістю свого друга. А пізніше це вже була сумісна творчість. Їх дружба тривала все життя, навіть коли вони обоє були в еміграції і… лише смерть розлучила їх. 

Міжнародний день друзів

Історії відданої дружби ми бачимо кожного дня. Саме з друзями ми ділимося успіхами, радістю і печаллю. І можливо саме сьогодні, хтось з нас згадає про свого старого друга, і навіть йому подзвонить.

А ти вже привітав свого друга?

Не забудь зателефонувати йому чи принаймні написати!

Діляться своїми думками у коментарях, знизу!