Контур додає формі пляшки винятковості, яка, на нашу думку,  
є необхідним компонентом розбудови бренду. `Coca-Cola` має власну,
унікальну упаковку, що підвищує вартість
і так найбільш пізнаваного  та
потужного  бренду в світі”

Джек Стол,
Президент компанії
The Coca-Cola Company 

Недаремно представники Компанії Кока-Кола приділяють таке велике значення контурній формі пляшки, адже вона гідно визнана у світі найбільш упізнаною упаковкою... навіть у темряві!  

А чи відома Вам історія цього феноменального символу бренду Coca-Cola? Цього разу ми проведемо вас у далекі часи 80-х років позаминулого століття, коли серед знаменитих історичних подій: відкриття статуї Свободи у Нью-Йорку, завершення будівництва Канадської Тихоокеанської залізниці, появи відомого персонажу Конан Дойля Шерлока Холмса та інших, гідне місце зайняв винахід напою Coca-Cola.

Так от, в далекому 1886 році напій Coca-Cola продавався лише „на розлив” по 5 центів за склянку. Однак зростаюча популярність напою примусила шукати нових шляхів збуту, а також не лишалася поза увагою можливість виділення продукції за допомогою упаковки. Саме упаковка та торгові марки перетворили типові продукти в унікальні, а реклама впевнювала споживачів звертати увагу саме на знайомі марки, такі як Coca-Cola. Так в 1894 році, Джозеф Біденхарн з міста Віксберг, штат Міссісіпі втілив ідею розливу Coca-Cola у пляшки та зайняв почесне місце в історії Компанії Кока-Кола як перший ботлер – власник підприємства з розливу напою. Він встановив у своїй крамниці пристрій для розливу напою у пляшки, використовуючи поширену в ті часи пляшку названу Хатчінсон – пляшку округлої форми з корком.   

Coca-Cola old bottle

Досить швидко цю ідею підхопили інші підприємці, та почався широкомасштабний розлив напою у пляшки на всій території Сполучених Штатів Америки. Ці події збіглися із винаходом герметичного закриття пляшок та використанням залізної кришечки з гумовою прокладкою замість корка. На початку ХХ століття змінилася не лише кришечка пляшки Coca-Cola, але і її форма, вона стала прямосторонньою. Тогочасна пляшка була зеленкуватого кольору та мала багато недоліків, оскільки остання стадія її виготовлення відбувалася вручну. На пляшці була наклеєна паперова етикетка з фірмовим знаком та зазначався об’єм. На жаль, активно зростаюча популярність Coca-Cola супроводжувалась  проблемою підробок, особливо це стосувалося тари, адже пляшки з напоями в той час були ідентичними. 

Coca-Cola old bottle_1

В результаті конкурсу, оголошеного Компанією Кока-Кола, агенцією Рут Гласс була розроблена пляшка нового дизайну. Цей оригінальної форми дизайн пляшки був створений під враженням від какаового боба, ілюстрація якого містилася у виданні Британської Енциклопедії 1913 року. Однак, ця форма пляшки так і не була запущена у виробництво, оскільки її середній діаметр був значно більшим за основу, що робило її нестабільною на конвеєрі під час виробництва. Дизайн трохи видозмінили, збільшивши основу, і в листопаді 1915 року булаа створена струнка приваблива пляшечка, форма якої нагадувала фігуру дівчини, вбрану в довгу модну в ті часи спідницю завужену на щиколотці. Вона навіть отримала спеціальну назву – hobbleskirt bottle. Ця пляшечка і досі є надзвичайно популярною серед колекціонерів, та зайняла достойне місце в музеї Модерного мистецтва в Нью-Йорку. Особливим було і те, що на основі пляшки викарбовували назву міста, де її вперше наповнили. 

До 1937 року використання контурної пляшки поширилося на всі Штати, однак дія патенту виданого компанії Рут Гласс закінчувався. Діючі закони США не дозволяли продовження патенту Рут Гласс, оскільки дизайн контурної пляшки асоціювався саме з Coca-Cola. Через це Компанія Кока-Кола подала заявку та отримала патент на дизайн контурної пляшки 24 березня, 1937 року. Такі категорії патентів видавалися на оригінальні дизайни виробничих товарів. 

Coca-Cola old bottle_2

Наступні технологічні зміни зумовили заміну пляшки з відтиском шрифту бренду Coca-Cola на пляшку з двома рівноцінними особливими кольоровим нанесеннями „applied colour labelling” (ACL). Біле нанесення шрифту бренду безпосередньо на пляшку або таке ж нанесення на червоному фоні було яскравішим та більш „читабельним” для споживача, а також у значній мірі забезпечувало захист від підробок пляшок. В результаті, Компанія Кока-Кола звернулася до Патентного Бюро США з проханням надати пляшці Кока-Кола статусу торгової марки, адже контурна пляшка стала надзвичайно популярною. І 12 квітня 1960 року був виданий спеціальний патент на торгову марку, що назавжди захистило неповторний дизайн і підтвердило інтелектуальну власність Компанії Кока-Кола на нього. 

Естетичний вигляд та зручність скляної пляшечки зумовило, те, що асортимент продукції в Україні включає дві різні упаковки Кока-Коли по о,25. Одна довгенька, а друга „Ultra, що використовується здебільшого для кафе та ресторанів, та користується надзвичайною популярністю.