За останні роки тренд бігу увірвався в життя українців неймовірно стрімко. Та займаючись бігом, можна приносити здоров'я не тільки собі, але й іншим. Гарний приклад показали учасники проекту «Кілометри добра».

kilometry_dobra1

За  місяць до старту Київського півмарафону на майданчику Української Біржі Благодійності почався travel-проект «Кілометри добра». В ньому взяли участь українські зірки, громадські діячі та представники бізнесу: Василіса Фролова, Лілія Подкопаєва, Борислав Береза, Микола Кулеба, Жан Гріцфельдт, Маргарита Чорнокондратенко, Анастасія Кошман, Ахава Тесленко, Ольга Руднєва, команда чемпіонів світу та Європи з боксу SpartaBox, команда мережі ресторанів сучасної японської кухні «Сушия».

km_dobra2

Всі вони звернулися до своїх друзів і фанів із закликом підтримати їх благодійний забіг заради розвитку проекту «Мобільні клініки» — допомога ВІЛ-позитивним дітям у віддалених регіонах України. «Кілометри добра» стартували в рамках проекту Safe Connection Фонду Олени Пінчук «АНТИСНІД», який реалізується за підтримки Фундації Кока-Кола. Завдяки участі українських зірок – спортсменів, телеведучих, журналістів, політиків – вдалося зібрати 240 тисяч гривень.

Більшість з учасників не тільки виявили активність у соціальних мережах, закликаючи своїх читачів брати участь у благодійному проекті, але й вийшли на страт півмарафону, демонструючи свою соціальну позицію та агітуючи за активний спосіб життя.

Vasilisa_Frolova

Участь Василіси Фролової та Лілії Подкопаєвої у цьому проекті особливо символічна, оскільки вони були серед тих українських зірок, які не просто взяли участь у презентації мобільних клінік на Михайлівській площі Києва в 2009 році, але й вирушили разом з лікарями в регіони, щоб долучитися до церемонії передачі обладнаних медичних автомобілів регіональним Центрам СНІДу – Василіса в Миколаєві, а Лілія в Донецьку.

kilometry_dobra3

Усього Фонд Олени Пінчук «АНТИСНІД» планує залучити за допомогою відомих людей благодійні кошти на суму понад 300 тисяч гривень, щоб забезпечити роботу мобільних клінік у розширеному форматі до кінця 2016 року.

kilometry_dobra4

Мобільні клініки для ВІЛ-позитивних дітей

Мобільні клініки для ВІЛ-позитивних дітей працюють в Україні вже понад 7 років. Завдяки їм діти з діагнозом ВІЛ/СНІД з маленьких міст і сіл отримують доступ до якісної медичної допомоги. Лікарі та соціальні працівники з великих міст регулярно доставляють медикаменти й антиретровірусну терапію у віддалені регіони України, які найбільше постраждали від епідемії ВІЛ/СНІДу. Цей проект відкриває доступ до якісної медичної допомоги малозабезпеченим сім’ям, допомагає налагодити комунікацію лікарів зі столиці та обласних центрів з регіональними лікарнями й фахівцями, значно збільшують охоплення в обстеженні та спостереженні за пацієнтами, консультуванні їхніх родин. Також він дає можливість навчання лікарів та створення баз даних пацієнтів в областях, де працюють клініки.

Вперше мобільні клініки були відправлені у п’ять регіонів України в березні 2009 року. Клініки були закуплені та обладнані на кошти, зібрані під час благодійного аукціону, який організував Фонд Олени Пінчук «АНТИСНІД». Подальша робота мобільних клінік, що забезпечили регулярний доступ до якісної медичної допомоги маленьким пацієнтам та їхнім батькам у найвіддаленіших населених пунктах, підтримувалася фондом протягом семи років існування проекту.

Кожна мобільна клініка забезпечена портативним обладнанням та матеріалами, необхідними для проведення первинної діагностики, забору крові, надання медичної допомоги. Крім того, команди лікарів проводять профілактичну роботу з ВІЛ-позитивними вагітними, навчають лікарів кабінетів довіри алгоритмам роботи по виявленню та супроводу пацієнтів з ВІЛ-позитивним статусом. Соціальні працівники та психологи, які також входять до складу мобільних медичних бригад, проводять роботу з профілактики відмов і прихильності до лікування, надають психологічну підтримку та соціальний супровід сім'ям, в яких виховуються ВІЛ-позитивні діти.

Завдяки мобільним клінікам тисячі ВІЛ-позитивних дітей отримали регулярний доступ до кваліфікованої допомоги педіатрів та інфекціоністів. Всього проект охопив 5,5 тисяч дітей, народжених від ВІЛ-позитивних мам, – це понад 70 відсотків українських дітей, яких торкнулася епідемія ВІЛ/СНІДу та які потребують постійної уваги медиків.