Коли ви вже перепробуєте всі доступні розваги на воді, подумайте про вітер. Раніше ви навряд чи його помічали і сприймали як джерело фану. А він справді може стати вашим best friend, навчить літати і плавати водночас. Саме такою цікавою штукою і займаються кайтсерфери – маніяки двох стихій.
Звичайні пляжники з кайтерами рідко пересікаються. Хоча б тому, що кайтерам вкрай потрібен вітер, а пляжники обожнюють штиль і безхмар’я. Але рано чи пізно завсідники тапчанів та кушеток натрапляють на велетенських повітряних зміїв, які тягають по воді за мотузочки дітей-переростків. Інколи ті навіть відриваються від води і злітають на 5 та більше метрів!
kitesurfing
Автор зображення: Ron Cogswell

На перший погляд цей екстремальний спорт здається мега-складним і небезпечним. Вважається, що для нього вам треба навчитися запрягати вітер, сідлати хвилі і ще й бути накачаним плавцем. Перші два визначення цілком вірні, а от третє – це швидше міф, ніж реальність. Вам не знадобиться якась надзвичайна сила рук і спини, тільки стійкість ніг.
Кайтсерфінг зародився як прикол: серфери захотіли більших швидкостей і можливостей. Тож в один день спробували кататися з невеличким парашутом в руках. Згодом парашут вдосконалився, а широкий поясний ремінь з гачком (трапецію) вони позичили у віндсерферів.
Найважливішим елементом спорядження є сам кайт – велетенський повітряний змій у формі підкови. Мотузочками він кріпиться до бару (планочки), яка, власне, і є нашим кермом та стерном. Вона регулює натяг строп, задає кут нахилу кайта і взагалі робить все, щоб наш кайт літав. Бар кріпиться до трапеції петлею – «чікенлупом». На ноги ми чіпляємо кайтборд. Зі спорядження дуже бажано користуватися шоломом (перші кілька занять) чи вдягати панамку, а також спеціальні кайтерські окуляри, що поглинають бліки на воді, шорти, гідротапки, рукавички і лайкрову футболку з довгим рукавом. В холодну погоду кайтери зазвичай одягають гідрокостюми.
wind
Автор зображення: kitesurftour_europe

 Спорядження для кайтсерфінгу дороге, тож не варто одразу бігти в магазин і скуповуватися по повній. Для початку купіть одяг і окуляри. Можливо ще трапецію. Вони бувають поясні і сидячі – з підтримкою ніг. Останні є суто учнівськими і для прогресуючого кайтера не годяться. Не зайвим буде передивитися навчальні відео на youtube, такі як уроки Соловєйкіна, школи «Heven7» чи фільм «Текіла».
Вчитися ходити під кайтом дуже цікаво. Це розширює кут зору, допомагає зовсім по-іншому подивитися на природу. Ти починаєш отримувати задоволення не лише від контакту з водою, а й від вдихання вітру, від незабутнього відчуття лету. Це неймовірне переживання. Ти потрапляєш у... «вітрове вікно». Тобто в той окремий мікрокосмос, в якому завдяки стихії вітру надалі існуватимуть лише ти і твій кайт.
Кайт здатний гіпнотизувати. Коли ви вже розберетеся з інструктором, як розкладати «крило», як працює планка, як все це підняти в небо – ви опинитеся на воді. Порухайте планочкою вліво-вправо, як кермом велосипеда. «Змій» слухняно поверне то в один бік, то в інший. Під час руху він створює характерний шурхіт, який супроводжуватиме вас всюди. Так кайт спілкується з вами :)
Стандартний курс кайтсерфінгу для початківців становить 10-12 годин. Тобто вам слід запланувати під курси три-чотири дні. Краще узгодити дати не лише із шефом, а й з кайт-школою, щоб знати точно прогноз. Бо буває й так, що ви приїхали радісними і «зарядженими» на катання, а вітер «скисає». І тоді настає час медитацій і звичних пляжних розваг.
helmet
Автор зображення: Todd Murray

Однак коли вітер дме, і дме стабільно та спокійно – ви потрапляєте в захоплюючий світ, в якому заправляють «вітролови». Яким чином це відбувається – детально розповім згодом.