Як заохотити дітей займатись фізкультурою та зробити здоровий спосіб життя повсякденною звичкою? Як виховати командний дух та навчити бути лідером, зацікавити їх справжнім спортом? Відсутність спортивної інфраструктури та мотивації є чи не найбільшими перепонами на шляху до занять фізкультурою та популяризації здорового способу життя в Україні. Та звадяки багаторічному проекту  «Клич друзів – граймо разом!», скрізь, де було встановлено майданчики, спорт став невід’ємною частиною щоденного дозвілля дітей. 20 нових майданчиків, які відповідають сучасним екологічним вимогам та вирізняються яскравим стильним дизайном, протягом травня-червня з’являться на подвір’ях цьогорічних шкіл-переможниць конкурсу.
klitchko

Фонд Кличко запровадив цю соціальну ініціативу ще у 2005 році, щоб повернути дітям любов до спорту та інтерес до занять фізкультурою, тоді у  Києві було відкрито 10 перших спортивних майданчиків. Ініціатива відбувається за рахунок гранту Фундації Coca-Cola, мета якої - розвиток спортивної інфраструктури для дітей. Відтак, за десятиріччя існування проекту, кількість встановлених майданчиків сягне у цьому році понад 160! Щороку до участі у конкурсі запрошуються усі без винятку українські школи - і у великих містах, і у найвіддаленіших селах. Єдина умова – учні та вчителі повинні щиро прагнути активного та здорового способу життя, проводити спортивні змагання, розвивати той чи інший вид спорту, словом, розуміти значення спорту і фізичної культури для гармонійного розвитку і життєвого успіху.
basketbal

Цьогоріч заявки вперше приймалися виключно в електронній формі, аби зробити участь у конкурсі доступною всім і максимально легкою. Внаслідок цього нововведення було отримано понад 2 000 заявок від середніх шкіл, активність голосування вражає - на порталі загалом отримано майже 1,5 мільйони балів! Найактивнішими учасниками конкурсу цього року стали Запорізька, Харківська, Львівська та Кіровоградська області. Кожна школа-переможець є унікальною за своєю історією, знаменитими випускниками, освітніми здобутками та спортивними перемогами, але всіх їх об’єднує спільна риса – любов до спорту і прагнення до перемоги. Уже з 25 квітня розпочато встановлення майданчиків, а з початку травня - їх гучні відкриття зі змаганнями, музикою, зустрічами зі спортсменами, подарунками.
klitch

Фундація Coca-Cola – заснована в 1984 році в США благодійна організація, за допомогою якої реалізуються проекти у всьому світі, за напрямками популяризації здорового способу життя, збереження водних ресурсів, переробки вторинної сировини, підтримки освітніх програм. Загалом за роки своєї роботи Фундація Coca-Cola надала понад 300 млн доларів США на благодійні проекти, у 115-ти країнах світу підтримується понад 280 програм фізичної активності. «Клич друзів – граймо разом!» і подібні проекти з розвитку спортивної інфраструктури, які пропагують здоровий і активний спосіб життя, є для організації пріоритетними.