«Всі почесті цього світу не варті й одного справжнього друга» - так писав про одне з найглибших і найчистіших почуттів французький філософ Вольтер. Так, справжня дружба – велика цінність, яку дуже складно зберегти протягом всього життя. Але лише щира посмішка, безкорислива допомога та повна довіра допоможуть вам не втратити істинного друга. Ми підібрали 5 надихаючих книг про справжню щиру дружбу - історії, які не залишать байдужим жодного читача.
«Три товариші» Еріха Марія Ремарка - це правдива історія про чоловічу дружбу, любов і порядність, насичена переживаннями, бажанням жити, боротися та любити. Дії роману відбуваються між Першою та Другою світовими війнами. Три шкільних, а згодом і фронтових товариші Роберт Локамп, Отто Кестер і Ґотфрід Ленц працюють в майстерні з ремонту автомобілів. Вони пройшли через жахіття війни та не можуть утекти від примар минулого. Під час автопрогулянки вони знайомляться з чарівною дівчиною Патрицією Хольман, в яку одразу закохується Роберт.  В романі показується історія їхнього кохання на тлі кризи в Німеччині 30-х рр. ХХ ст. Книга по праву належить до «Золотого фонду світової літератури ХХ століття».
 «Три мушкетери» Олександра Дюма. Юний гасконець д’Артаньян покидає свій дім, щоб стати мушкетером короля Франції. В столиці він знаходить вірних друзів Атоса, Портоса та Араміса, з якими разом поринає у вир придворних інтриг і любовних пригод. Але на шляху до народної любові та національної слави в нього стоять підступний кардинал Рішел’є, хитра Міледі та віроломний Рошфор.
«Маленький принц» Антуана де Сент Екзюпері. «Ми завжди відповідаємо за тих, кого приручили» - ці рядки з «дитячої» казки про «недитячі» соціальні проблеми ми чули багато разів. «Маленький принц» - це оповідання про дружбу, любов і красу, які здатні розтопити стіну байдужості та лід самотності. Ця книга вчить нас бачити серцем, адже «найголовніше не побачиш очима». Чарівна історія про маленького хлопчика  з чужої планети наштовхує на роздуми про старі істини та загальнолюдські цінності.
Серія книг про Гаррі Поттера Джоан Роулінг. Епопея описує життя та пригоди юного чаклуна Гаррі Поттера, який у 11-річному віці дізнається про свій талант. Він одразу залишає дім ненависної тітки та відправляється до Школи Чарів і Чаклунства Гоґвортс, де поринає у світ дивовижних заклинань, несподіваних істот і чарівних паличок. Але найголовніше, що отримує Гаррі – це вірних друзів, з якими він розгадає таємницю філософського каменя, битиметься з зачарованим змієм і врятує світ від Темного Лорду.
«Володар перснів» Джона Толкіна. До тихого селища, де живуть маленькі хобіти, до старого друга Більбо завітав чаклун Гендальф і просить повернути його перстень, який Більбо знайшов багато років тому. Кільце належало Чорному Володару Саурону, який прагне повернути перстень собі та отримати владу над усім Середземномор’ям. Єдиний спосіб врятувати світ – знищити кільце. Більбо віддає перстень свому племіннику Фродо, який зі своїми друзями пройде неабиякі випробування, але виконає священу місію, покладену на нього долею.
The Sunday Times так описав цю трилогію: «Світ поділяється на тих, хто вже прочитав Володаря Перстенів і Гобіта, і тих, хто тільки збирається прочитати ці книги».
Отже, друзі, читайте та бережіть свою дружбу!