«Дорожнє кіно» (road-movie) давно стало улюбленим жанром не тільки глядачів, а і режисерів. Подорож як пошук себе і свого місця - найпопулярніший сюжет світової культури. З часів «Одіссеї» і «Іліади» дорога асоціюється зі сукупністю випробувань і перешкод на шляху до мети.

«Вічна подорож сприймається як пошуки свого місця у світі. Природно, що ці пошуки, як і у реальному житті, ніколи так і не закінчуються - для завершення шляху героям не вистачає часу, простору чи віри. », - коментує особливості жанру американський кінокритик Дейв Кер.
aroundtheworld

«На дорозі» (реж. Уолтер Саллес, 2012)
Сюжет фільму - автобіографічний і цілком відповідає канону роад-муві. Нью-йоркський письменник-початківець Сел Парадайз знайомиться з таким же молодим Діном Моріарті, бунтарем, який тільки що вийшов з в'язниці і одружений з красунею Марілу. Всі троє стають друзями і разом відправляються на пошуки свого місця у світі. Книга Керука свого часу справила сильне враження на сучасників, відкривши абсолютно новий пласт культури.
«20 000 льє під водою» (реж. Річард Флайшер, 1954)
Екранізація класичного роману Жюля Верна з Кірком Дугласом, Джеймсом Мейсоном, Полом Лукасом, Петером Лорре, Робертом Дж. Уілкі у головних ролях. Сюжет цієї стрічки добре всім знайомий: весь світ шириться звістками про міфічне чудовисько, яке мешкає під водою і безжально нищить військові кораблі. Експедиція, відправлена на його пошуки, гине. Лише трьом її учасникам вдається врятуватись, потрапивши на борт ... підводного човна капітана Немо.
«Космічна одіссея 2001 року» (реж. Стенлі Кубрик, 1968)
Культовий науково-фантастичний фільм, в основі якого - розповідь Артура Кларка «Вартовий». Це кращий науково-фантастичний фільм в історії Голлівуду, а за версією деяких міжнародних кінокритиків - і у всій історії світового кіно. Сюжет присвячений розповіді про зустрічі людей з метафоричними чорними монолітами, які, можливо, мають вплив на хід людського розвитку. Перша зустріч відбулася на початку людської історії, другий раз люди знаходять моноліт на Місяці в епоху освоєння навколоземного простору. Моноліт випускає потужне випромінювання в бік Юпітера і туди, на пошуки третього моноліту, було вирішено відправити експедицію.
«Мандри Гуллівера» (реж. Чарльз Старрідж, 1996)
Дивовижна історія мандрів корабельного лікаря Лемюеля Гуллівера невідомими просторами, мабуть, найвідоміший твір англійського письменника Джонатана Свіфта. Телевізійна версія екранізації роману з Тедом Денсоном найкраще передає атмосферу книги, зображуючи на екран всі чотири частини його пригод (Гулівер, знаменитий подорожжю в Ліліпутію, побував не тільки в цій країні крихітних чоловічків). Інші менш відомі частини насправді дуже тонко відображають суть відносин між людьми і будовою суспільства.
«Навколо світу за 80 днів» (реж. Франк Кораці, 2004)
Ще одна екранізація роману Жюля Верна, цього разу про подорож ексцентричного і флегматичного англійця Філеаса Фогга і його слуги-француза Жана Паспарту навколо світу, на яку вони наважились в результаті того, що побилися об заклад. Фільм з Джекі Чаном, Стівом Куганом, Робертом Файфом, Джимом Броудбентом і Сесіль Де Франс провалився в прокаті, принісши близько $80 мільйонів збитків своїм творцям. Не дивлячись на це,  екранізація вважається однією з найуспішніших і історії кіно.
«У пошуках капітана Гранта» (реж. Станіслав Говорухін, 1985)
Багатосерійний телевізійний пригодницький фільм за мотивами роману Жюля Верна «Діти капітана Гранта» - кращий вибір для сімейного перегляду. Тут є все, чим відрізняється гарна пригода: благородні цілі, таємниці, позитивні і негативні герої, розсіяний професор і загадкові індіанці, кохання, романтика, море, джунглі, драйв. І хоча позиціонується фільм як дитячий, дух авантюризму гарантовано прокинеться в кожному дорослому.