Термін «фрілансер» було вперше вжито Вальтером Скотом у романі «Айвенго» для опису воїна-найманця. Хоча сучасні фрілансери не мають нічого спільного з  військовою службою, головний принцип роботи залишається незмінним - вільнонайманець, який самостійно шукає собі роботу. Вільний графік роботи фрілансера відкриває йому безліч можливостей: самостійний вибір завдань, партнерів, робочого місця, а головне – планування дня. Нічого не заважає йому відправитись в інше місто чи навіть країну та подорожувати у вільний від роботи час. Особливо варто замислитися над цим взимку.
Сезонне переселення серед фрілансерів стало настільки масовим, що явище отримало назву «зимівля». З кожним роком все більше людей збігають від дощу та снігу, похмурого неба в місця, де ласкаво плещеться море, ростуть пальми та всі посміхаються. При наявності стабільного Інтернету працювати віддалено дуже легко, при цьому витрати на таку подорож порівняно невеликі.
Найбільш популярними напрямами зимівлі традиційно залишаються Таїланд, Індія (Гоа), Індонезія (Балі) та Грузія.
Таїланд
Thai
Автор зображення: melenama

Надзвичайно красива природа, дешевизна життя, але при цьому досить розвинена інфраструктура. Додамо сюди лояльні візові правила для українців і отримуємо чудове місце для втечі від холодів! Крім того, осів у Таїланді, можна легко і недорого подорожувати країною та куштувати знамениту тайську кухню різними регіонами.

Індія (Гоа)
GOA
Автор зображення: Swaminathan

Гоа — штат на південному заході Індії. Іноземців він привертає своєю екзотичною природою та білосніжним піском на узбережжях. Візу в Гоа можна відкрити на 180 днів, проте її не можна продовжити. Мовна проблема в Гоа неактуальна — вам буде досить базових знань англійської, місцеве населення володіє ним на тому ж рівні. Переліт з Києва до Гоа займе 10 годин.
Індонезія (Балі)
bali

Працювати та грітися на сонечку на Балі дуже комфортно, адже майже з кожного куточку острова є доступ до швидкісного Інтернету. Це задоволення, а для фрілансера й необхідність, обійдеться вам приблизно у 20 доларів на місяць. А од за трьохкімнатний дім зі всіма зручностями прийдеться викласти 300 доларів. Балі – це місце з незайманою природою та доброзичними людьми. Зима – найкращий період для відпочинку в цій частині Індонезії.
Грузія
Georgia
Джерело зображення: wikipedia.org

Грузія – країна гір та моря. Це країна давніх традицій та гостинних людей. Віза в Грузію для громадян України не потрібна, якщо ви не збираєтесь залишатися в цій мальовничій країні більше трьох місяців. Щодо житла, в Грузії на місяць квартира здається дорожче, ніж на три, півроку і рік. Радимо подумати про житло заздалегідь. З пошуком у вас не  виникне жодних проблем, адже Грузія є першою з країн Закавказзя у розвинутості комунікаційної сфери та доступу до Інтернету.
Теплої зимівлі!