В Києві існує чимало оригінальних граффіті та інших витворів стріт-артівського мистецтва. Деякі з них розташовані на центральних вулицях та стали загальновідомими туристичними об’єктами, деякі заховані в непримінтних провулках і вуличках, проте зазвичай кожна з цих  дивовижних картин має свій потаємний глибокий зміст, над яким, як правило, мало хто замислюється. Отже, представляємо вашій увазі ТОП-5 концептуальних київських граффіті:
1. «Відродження України»
renaissance
Використано зображення з ресурсу: facebook

Ця картина створена навесні 2013 в рамках проекту «Французька весна» художниками Олексієм Кисловим та Жюльєном Малланом. За задумом художників дівчина в центрі композиції є узагальненим образом України, а хлопець у неї на руці — її майбутнє. Його обличчя нам не видно, адже нікому не дано знати свого майбутнього, можна лише працювати на його благо та вірити, що воно буде щасливим. Проте що символізують інші елементи композиції? Під час вдумливого перегляду картини виникає більше запитань, ніж відповідей. Кажуть, ця картина здатна розширювати свідомість, адже з кожною хвилиною уважний глядач помічає все більше і більше нових деталей, формулює власні відповіді, а головне — нові запитання.
2. «Wallьная душа»
wall
Використано зображення з ресурсу: stopmakler

Вражаючий шедевр мурал-арту захований у провулку за адресою Велика Житомирська 24Б поблизу знаменитої Пейзажної алеї. Головна ідея, яку художник Олексій Приймак вкладав у свою роботу – у сучасному світі, де вуличне мистецтво здатне вселити душу в будь-яку стіну і зробити похмурі міські пейзажі радіснішими, йому чинять так багато перешкод; що догматизм і посередність позбавляють художників можливості творити і самореалізовуватись та доносити до людей плоди своєї творчості.
3. «Реванш»
revanche
Використано зображення з ресурсу: facebook

У центрі цієї роботи художника Олексія Максева, розташованій на Дніпровській набережній, стоїть проблема реальності та ілюзії. Митець намагається сказати, як важливо вміти розрізняти реальність та оману. Адже так часто людина боїться впасти у прірву, якої насправді не існує, а її уявні монстри лякають її по-справжньому. При цьому все це — лише правдоподібна ілюзія. Ця робота спонукає людину зробити рішучий крок уперед, назустріч своїм уявним страхам і перемогти їх, здобути реванш. Хоча, звичайно, цю картину можна сприймати і як просто прикольну оптичну ілюзію, або симпатичний 3D малюнок.
4. Креативний кубізм
cubism
Використано зображення з ресурсу: comments.ua

Цей неординарний витвір сучасного стріт-арту прикрашає стіну будинку за адресою Злаутоустівська, 20. Перед вами сучасне переосмислення, чи не найвідоміших київських скульптур. Яких саме? Мабуть, ніколи не здогадаєтеся. Натхнення для цієї роботи автор, французький художник Гійом Албі, як він сам зізнався, почерпнув з монументу засновникам Києва і скульптури «Родина-Мать». Сенс — у пропаганді неординарного мислення та креативності, а також — вміння іти в ногу з часом та дивитись на звичні речі під несподіваним кутом.