«Для нас найголовніше, щоб діти росли здоровими та активними. 

Тому що лише таке здорове та активне покоління зможе розбудувати

добробут держави, розвивати культуру та плекати традиції», - 
Олеся Жулинська, PR-директор «Кока-Кола Україна»

З моменту створення і до сьогодні головним завданням футбольного турніру «Шкіряний м’яч – Кубок Coca-Cola» є залучення школярів до регулярної фізичної активності та занять спортом, а також організація їх дозвілля.

Шкіряний м’яч – Кубок Coca-Cola

Футбольний турнір «Шкіряний м’яч» - це наймасовіший дитячий спортивний турнір України, історія якого сягає далекого 1965 року, коли в газеті «Пионерская правда» оголосили про проведення Всесоюзного турніру серед хлопців 12-14 років. Тоді чимало досвідчених футболістів погодилися на громадських засадах тренувати дитячі команди, готуючи їх до участі в першості районів, міст, областей, республік. До речі, турнір виявив чимало здібних футболістів – саме з «Шкіряного м’яча» вийшли заслужені майстри спорту Олег Блохін, Володимир Безсонов та ін.

З кожним роком турнір набирав обертів, але з розпадом Союзу 1990 по 1997 роки не проводився. Коли 1998 року відбулося відродження змагань на Всеукраїнському рівні, ініціативу очолив відомий ветеран київського «Динамо», кращий футболіст 1966 року, заслужений майстер спорту Андрій Біба. З 1998 року турніром опікується Асоціація Аматорського футболу України. Тоді у змаганнях взяли участь лише 126 команд, але задум настільки сподобався футбольному загалу України, що вже в 1999 році на старти вийшли 13 000 команд.

2010 рік став знаковим для турніру. Титульним спонсором загальнодержавного проекту, яким є «Шкіряний м’яч», став бренд Coca-Cola, що дало змогу значно підвищити організаційний рівень змагань, збільшити кількість призів та подарунків учасникам.

Радість перемог

Шкіряний м’яч – Кубок Coca-Cola: нагороди

2013 року у Сочі фінішував Міжнародний дитячий футбольний турнір «Шкіряний м’яч», на якому за перемогу змагаються команди з країн СНД, які перемогли у національних змаганнях. Цього разу успішно представили Україну та національну футбольну школу вихованці Кременчуцької ЗОШ №1, здобувши «срібло» чемпіонату. 

Крім другого місця, наша команда удостоїлася ще 2 кубків: командного – «За велику дружбу», а також індивідуального – гравця кременчуцької команди Микиту Дудку було визнано найкращим захисником Ліги чемпіонів «Шкіряний м’яч – 2013». 

На подібних турнірах в українських команд вже було «золото» і «бронза»: на першому турнірі дитячої Ліги чемпіонів в Санкт-Петербурзі команда львівської школи №73 здобула бронзові медалі, а 2012 року чемпіонами в Сочі стали хлопці з Маріупольського НВК-1.

Тепер в активі футбольної команди України «золото», «срібло» і «бронза» «Шкіряного м’яча»!

Ніщо так не розвиває особистість, як перемоги в юному віці

Leatherball_Euro

Наразі у змаганні беруть участь 80% українських шкіл, 50 тисяч команд, близько двох мільйонів дітей від 12 до 14 років.

За кілька десятиліть проведення турніру виросли кілька поколінь футболістів та вболівальників, але дух молодості та азарту не зникає. Кожен гравець хоче забити гол і святкувати перемогу разом зі своїми партнерами по команді, вболівальниками й тренером. Організатори турніру розділяють цю пристрасть, тому постійно підтримують школярів, готуючи переможцям та учасникам особливі подарунки.

Так, 8 кращих гравців 2012 року мали честь винести прапор на фінальну гру УЄФА ЄВРО 2012, і ще 32 хлопчаки стали прапороносцями на інших матчах європейської першості.

Неодноразово переможці «Шкіряного м’яча» вшановувалися перед початком матчів нашої національної збірної на НСК «Олімпійський» чи стадіоні «Динамо» імені Валерія Лобановського.

Завдяки участі в турнірі юні футболісти мають можливість спілкуватися та навчатися на майстер-класах з футбольними зірками, подорожувати Україною та світом, і, звісно, стати чемпіоном у майбутньому! 

Тож любіть і вболівайте за Україну, грайте в футбол, живіть активно, пізнавайте світ і знаходьте нових друзів разом з Турніром «Шкіряний м’яч – Кубок Coca-Cola»!