Друзі, пропонуємо вам приєднатися до важливої акції, попереджаємо і розповідаємо про неї заздалегідь. 

21 березня в усьому світі відзначають День людини з синдромом Дауна. 21 число третього місяця року обрали невипадково: цей синдром — це генетична аномалія, пов'язана з наявністю в клітинах людини додаткової третьої хромосоми у 21-ій парі.

Започаткували таку традицію ще 2006 року. А в грудні 2011-го року Генеральна Асамблея ООН запропонувала відзначати цей день усім державам і міжнародним організаціям, щоб підвищити рівень інформованості суспільства про синдром і звернути увагу на необхідність поліпшення якості життя та інтеграції у суспільстві людей з ним.

За статистикою ВООЗ, з синдромом Дауна народжується кожне семисоте немовля. Це співвідношення однакове в різних країнах, кліматичних зонах і соціальних прошарках. Щороку в Україні народжується близько 450 таких дітей.

Варто пам’ятати, що генетичний збій може відбутися незалежно від способу життя батьків, їхнього здоров’я, національності, звичок та освіти. Діти з таким синдромом — візуали, більшість інформації вони сприймають очима, а ще вони дуже доброзичливі, відкриті та наївні. Недарма їх називають “сонячними дітьми”.

До речі, саме зараз, з 14 по 25 березня, у Австрії проходять 11-ті Ігри Зимової Спеціальної Олімпіади. Це всесвітній спортивний рух, який об’єднує людей з відхиленнями в розумовому розвитку. Завдяки силі спорту такі люди відкривають у собі нові таланти та можливості для успіху, перевищують власні показники та  знищують усі бар’єри та упередження.

Аби привернути увагу до інакшості, однак не меншовартості людей із синдромом Дауна, по всьому світу в цей день проходить акція LOTS OF SOCKS. Долучитися до неї просто: треба вдягнути різнокольорові, непарні чи просто яскраві шкарпетки. Таким чином ви продемонструєте свою солідарність з людьми з непарною третьою хромосомою й водночас звернете на себе увагу перехожих, зрозумієте, як це — бути не таким, як більшість. А якщо хтось запитає вас про шкарпетки, ви зможете розповісти про цю акцію та сам синдром.

Отож, вдягайте свої кольорові шкарпетки, фотографуйтеся та використовуйте хештег #lotsofsocks.