Бувають дні, коли навіть улюблена робота виснажує та розчаровує. А різні дослідження останніх років доводять, що понад 20% офісних працівників відчувають себе на роботі «не в своїй тарілці», що впливає і на показники їх особистої ефективності.
Оскільки для кожного з нас робота – місце, де ми проводимо третину (а дехто й більше) дня 5 днів на тиждень, важливо побудувати з нею гармонійні відносини, які даруватимуть вам задоволення, а вашому керівництву – чудові результати. І як над будь-якими взаєминами, над взаєминами з роботою також треба працювати: вчитися терпіти рутинні штуки, приховувати поганий настрій та цінувати моменти щастя. Почніть ваш бурхливий роман з роботою з цих простих кроків:
1. Знайдіть користь у кожній вашій справі
Психологи стверджують, що люди, які відчувають своє місце у робочій системі та причетність до спільного результату роботи компанії, є більш мотивованими та енергійними працівниками. Виділіть 30 хвилин, щоб розкласти свій робочий день на ключові види задач та визначіть значення кожної з них: рутинна паперова робота допоможе швидше закрити усі фінансові операції та вчасно отримати зарплатню не тільки вам, але й працівникам ваших клієнтів, впорядкування баз даних зекономить час на пошук потрібної інформаці, а брейнстормінги (якими б нудними вони не здавалися), підкинуть нових ідей. Пам’ятайте про значення задачі, приступаючи до її виконання – це найліпша мотивація :)
workplace
Автор зображення: shino

2. Створіть робоче «гніздечко»
По-перше, приберіть усе зайве! Фантики від цукерок, купки журналів та розкидані олівці, можливо, і є складовою вашої творчої особистості, але вони відволікатимуть вас увесь час та приховають найважливіші папери, які треба терміново знайти.
Порядок? А тепер час прикрасити робоче місце: додайте яскравих та мотивуючих листівок, чи милих дрібничок як-то сімейних фото, сувенірів з поїздок чи невеличких кімнатних рослин. Але тут важливо знати міру – робочий стіл, схожий на виставку фарфорових котиків навряд чи стимулюватиме робочий хід думок.
friends
Автор зображення: Éole Wind

3. Почніть з дружби
Дуже важливо мати доброго приятеля на роботі, з яким можна випити кави, поділитися останніми новинами та жартами або поскаржитися на робоче життя-буття. Якщо ви – новенький або просто мало спілкуєтеся з колегами, час виправити це просто зараз :) Принесіть тортик на роботу та влаштуйте чаювання просто так – це дозволить не тільки дізнатися про ваших сусідів по оупенспейсу щось, окрім рінгтону на їх мобільному та імені, але й чудово розвіятися посеред робочого дня і підзарядитися новими ідеями.
А ще радимо влаштовувати посмішкові флешмоби – почніть посміхатися колегам з самісінького ранку, і відчуєте, як потеплішало у вашому офісі вже за кілька хвилин – ваша посмішка «заразить» всіх ;)
thankyou
Автор зображення: Werner Schnell

4.  Частіше використовуйте «Чарівні слова»
Численні дослідження доводять, що слова «дякую», «будь-ласка», а також усі синоніми слова «молодець» є чудовими стимуляторами росту самооцінки людини, і, як результат, загальної її ефективності. Щойно ці слова стануть вашими офісними словами-паразитами, для вашої команди не буде неможливих задач!
5. Домашні справи залишайте вдома
Як би це не було складно, намагайтеся на роботі не думати про домашні справи: обмежте дзвінки рідним, відкладіть планування меню на вечір та чекліст перевірки уроків до кінця робочого дня. Якомога рідше демонструйте колегам фото вашої кішечки чи прикольні ролики з вашою морською свинкою, а дитячі фото залиште у сімейному архіві – чіткі межі «домашнього» та «робочого» допоможуть максимально ефективно працювати і не менш ефективно відпочивати :)
6Робіть перерви
“All work and no play makes Jack a dull boy”, кажуть англійці. І до них варто прислухатися – робіть 10 хвилин перерви після 45 хвилин роботи, і ви встигнете більше, ніж працюючи 2 години без перерви. А якщо 5 хвилин з цих 10 ви використаєте на зарядку та склянку води, ваше тіло буде вам дууже вдячне.
Відсутність перерв на роботі також знижує вашу здатність боротися зі стресом та адекватно реагувати на критику. Жодна робота не варта тисяч сірих клітинок мозку – не забувайте відпочивати. Ви – творча людина, що здатна занурюватися у роботу на довгі години? TimeDoser або його аналоги вам нагадають про час :)
notebook
Автор зображення: Unsplash

7. Пийте вдосталь води та обирайте здорові снеки
Якщо ви не відчуваєте голоду чи спраги, а ваш сніданок/обід/полуденок був смачним, у ваших думках не залишиться місця для шаурми у тому кіоску біля ринку чи смачнющих трубочок зі згущеним молоком. Збалансоване харчування дозволить зберігати максимальну концентрацію уваги протягом дня та максимум сил наприкінці дня для приємних домашніх страв. Більше про правильне харчування читайте у розділі «Вода».
berries
Автор зображення: Jared Zimmerman

8. Балуйте себе за робочі успіхи
Хто сказав, що тільки у школі можна отримати морозиво за «п’ятірку» та велосипед за чверть на «відмінно»? Дорослим теж потрібна предметна мотивація :)
Встановіть свою систему бонусів за робочі заслуги: вчасно зданий звіт – коробка улюблених тістечок, тиждень без запізнень на роботу та овертаймів – поїздка на картингах або спа-процедура тощо. Разом із системою бонусів знайдіть і свого суворого, але справедливого контролера, який видаватиме ваші подарунки та заслуховуватиме розповіді про ваші успіхи. І, зуб даємо, розповідати про ваші досягнення вам сподобається не менше, ніж отримувати бонуси ;)
Ці, здавалося б, прості речі допоможуть вам повернути пристрасть до ваших стосунків з роботою і разом досягти нових кар’єрних горизонтів. Варто лише спробувати ;)