«Спробуй… Відчуй» — у назві цієї кампанії закладено набагато більше, ніж просто заклик скуштувати смачний напій. Coca-Cola прагне надихати, спонукати до нового — відкриттів, подорожей, зустрічей, почуттів. Тому ми ділимося з вами найцікавішими ідеями, як-от зараз — ідея для літнього відпочинку. На власні очі побачити найбільші маяки Україні — чи не челлендж для завзятих мандрівників? Ви тільки подивіться на цих красенів :) 

Спробуйте та відчуйте, яке прекрасне життя! 

Іллічівський маяк

illichevsk

Розташований в портовому місті Чорноморськ (кол. Іллічівськ). Заввишки 19 метрів, тому його чудово видно з різних точок міської набережної. Побудований в 1965-2005 роках, маяк користується великою популярністю у мандрівників і рибалок. Останні вже не перший рік використовують пірс з маяком як своє постійне «робоче місце».

Воронцовський маяк

vorontsov
Джерело зображення: commons.wikimedia.org

Розташований на краю Рейдового молу в Одеському порту на Чорному морі. Він першим зустрічає та останнім проводжає всі судна, що приходять до Одеси. Висота – 26 метрів. Біла башта, що стоїть в середині затоки, білі рятівні кола, білі й чорні захисні ланцюги, яскраво-мідний дзвін, круті кам'яні сходи до самої води, нічний червоний вогонь — все це створює навколо маяка своєрідний ореол романтики, що пам’ятають одесити різних поколінь.

Тендрівський маяк

tender

Один з найважливіших маяків Чорного моря. Знаходиться на острові Тендра (Тендрівська коса), навпроти півострова Тарханкут. Тендрівський маяк побудований в 1827 році і, незважаючи на багато бурхливих події поблизу нього, з тих пір стоїть без всяких перебудов, зберігаючи свій початковий зовнішній вигляд — біла кругла кам'яна башта висотою 30 м з двома чорними горизонтальними смугами.

Маяки на острові Джарилгач

djarilgach
Джерело зображення: commons.wikimedia.org

На острові Джарилгач розташовано два маяки – старий і новий. Вік старого маяка налічує більше сотні років. За однією з легенд, його спроектував архітектор Ейфелевої вежі Гюстав Ейфель. Однак, згідно з фактами, авторство належить не самому майстру, а одному з його учнів. Новий маяк був побудований відносно недавно – в 1997 році.

Аджигольський маяк

adjigolskiy
Джерело зображення: wikipedia.org

Унікальний за конструкцією сітчастий сталевий гіперболоїдний маяк. Розташований в Херсонській області біля південного берега Дніпровського лиману. Побудований в 1911 році за проектом інженера, академіка Шухова. Висота – 64 метри, що робить його найвищим в Україні, та 16-м найвищим у світі маяком традиційної конструкції.