Олеся Жулинська, Директор зі зв’язків з громадськістю, Кока-Кола Україна ділиться враженнями після модерування панелі для молодих лідерів під час конференції #Yes2015. 
101 обличчя. 101 бажання розвиватися і вдосконалюватися. 101 прагнення бути вільним і почати впливати на процес. 101 сприйняття правил поваги до спікерів і один одного.
15 особливих місій. 15 історій і бажань поділитись досвідом. 15 бачень сучасного світу і майбутнього. Віддаю належне організаторам – кращих спікерів було годі і шукати!
Тут я постарюсь підбити свої спостереження двох насичених днів, хоча це і буде досить тяжко, адже деякі усвідомлення приходять набагато пізніше.
rogerandhamishbanks
Роджер та Хеміш Бенкс
YES © 2015. Фотографи: Сергій Іллін, Олександр Індичий, Олександр Пілюгін та Валентіна Цимбалюк


Найголовніший висновок – наша молодь наймудріша і ми точно маємо надію. Якщо в когось і були якісь сумніви, то їх розвіяв досвідчений Віталій Портніков точно сформулювавши вибір, що стоїть перед кожною молодою людиною в Україні: «Вибір є - або перебратися в іншу спокійну країну, яку вже побудували її жителі, жертвуючи і формуючи своє майбутнє, або лишитись і жити непередбачуваним і складним життям, але будувати свою державу для наших майбутніх поколінь. Попереду ще сила-силенна тяжких випробувань і змін».  Другий рік поспіль, виступи Віталія заворожуть і надихають, знищуючи будь-які ілюзії. У свою чергу про вибір говорив і Рібал Ал-Ассад, відважний борець за демократію і свободу Сирії. Дивлячись на цього молодого, натхненого, освідченого чоловіка, розумієш, наскільки виховання, мова і культура мають важливе значення для розуміння власної місії. Сирія, як і Україна, знаходиться зараз в епіцентрі змін і людських трагедій. Лише розуміння, яку саме державу ми хочемо побудувати, державу гідності і дотримання людських прав, поможе нам рухатись уперед.
victorianuland
Вікторія Нуланд
YES © 2015. Фотографи: Сергій Іллін, Олександр Індичий, Олександр Пілюгін та Валентіна Цимбалюк


 Зміни, вони постійні і характеризують наш час в Україні. Розуміти ці зміни, особливо ідеологічні, закликав найулюбленіший мій спікер, Роні Чан. «В Україні щороку відбуваються зміни ідеології, і те, що я спостерігаю зараз, не вселяє особливої надії». Томас Мелія задав питання нашим студентам і отримав відповідь, що змін мало, особливо в царині відповідальності за скоєне і корупції. Посол Вікторія Нуланд нагадала, що зміни можливі і важливі, головне їх не перекладати на інших, а брати відповідальність на себе. Генерал Петреус досить точно зауважив, що відповідальність - це ключове у прийнятті змін. Посади, війна, криза полишаться в минулому, а майбутнє – за стартапами, новими соціальним проектами і можливостями, має перестати лякати, адже страх найстрашніше відчуття.
JoseManuelBarroso
Жозе Мануел Баррозу
YES © 2015. Фотографи: Сергій Іллін, Олександр Індичий, Олександр Пілюгін та Валентіна Цимбалюк

Необхідність розуміння економічних чинників.
Артур Лафер  відомий теоретик і практик, прочитав цілу грандіозну лекцію розписуючи необхіність використання власної економічої теорії. В чудовому гуморі цього року був і Лоуренс Саммерс. Викладач Гарвардського Університету і досвідчений фінансист,  вже другий рік поспіль радить нашій молоді аналізувати і визначати пріоритети для конкурентності країни, адже  їм це втілювати в майбутньому. Більш детальне інтерв’ю: http://www.eurointegration.com.ua/interview/2015/09/17/7038354/
RonieChan
Роні Чан
YES © 2015. Фотографи: Сергій Іллін, Олександр Індичий, Олександр Пілюгін та Валентіна Цимбалюк


Про чинники і конкурентність в Агро бізнесі натхненно розказував і Міністер Агро Політики та Продовольства, Олексій Павленко. Взагалі українські спікери були направду оптимістичними і досить конкретними, попри вкрай особисті питання. І Павло Шеремета, і Мустафа Наєм, і навіть молодий і амбітний Олексій Рябчин. Дивлячись на таких політичних і моральних лідерів, лишається лише бажати продовжувати розвивати практику правди і критичності серед нашого політикуму.
CarlBildt
Карл Більдт
YES © 2015. Фотографи: Сергій Іллін, Олександр Індичий, Олександр Пілюгін та Валентіна Цимбалюк

oleksiypavlenko
Олексій Павленко
YES © 2015. Фотографи: Сергій Іллін, Олександр Індичий, Олександр Пілюгін та Валентіна Цимбалюк

 Поради:
1.       Читати пресу, читати аналітику (власну і міжнародну) – Портнікова, Рахманінова, Пасховера, Моісеєнкову і масу інших. А з іноземних – Гідеона Рахмана, Тімоті Снайдера, Томаса Фрідмана. Формувати свою власну думку про будь-яку подію і ситуацію.
2.       Сформувати власну історію – соціальну місію, усвідомити свої мрії і наміри, постійно вчитися. Роні Чан взагалі настоював на щоденному читанні, принаймні 50 сторінок. «Хвилина в ліфті є, використайте на книжку»
3.       Особливо щедрим на поради був Хосе Мануель Баррозу: «прагніть виділяти час на соціальну роботу, на свою країну чи в якості соціального працівника, чи в якості політичного діяча». А ще «читайте Есеї Макса Вебера»
4.       Прочитати: Девіда Брукса, The road to character (http://theroadtocharacter.com/) та нову книжку Пітера Помаранцева «Нічого правдивого і усе можливе»   http://journalism.ucu.edu.ua/department-of-journalism/nashi-vidannya/
5.       Подороржувати. Як зазначив Томас Мелія, Виконавчий деректор інституту «Democracy International»: «подорожуючи світом, я все більше ціную власну країну».
Раджу шукати ще більше можливостей для такого спілкування і слідкувати за новими можливостями нашого партнера Фонду Віктора Пінчука на сайті: http://pinchukfund.org/ua/