12 травня в Україні та світі святкують День матері. Щоб відзначити це свято, ми поспілкувалися з деякими мамами в нашому київському офісі, які вже мають материнський досвід або нещодавно повернулися до роботи після декрету, щоб дізнатися про їхні родини, як вони справляються із роботою та материнством та у чому секрет цього балансу.

Тетяна Ковальчук, керівник адміністративного відділу «Кока-Кола-Україна Лімітед»

"Я – щаслива мама донечки Віталіни, 10 років. І це найголовніший статус мого життя. Її поява на світ подарувала неосяжну радість та визначила його призначення.

Коли я вийшла з декрету, мій керівник поставився до мене з розумінням, та я почала працювати, але трохи менше стандартного робочого дня. Поступово я повернулася до звичного графіку роботи.

Що мені дає змогу працювати та виховувати дитину? То це звичайно, допомога близьких та родини. Ніколи не сподівайтеся, що ви всі складнощі зможете унести на собі, бо це і не треба. Залучайте чоловіка та родичів до виховання та догляду за ними. Бо ці діти і їх теж.  Кожен член родини принесе щось «своє».

Найцінніший час для нашого спілкування – це ранок перед школою дочки та моєю роботою, коли ми ділимося своїми планами та налаштовуємося на новий день, задаємо йому тон, а також – час перед сном, коли ми розповідаємо про події дня, ділимося переживаннями та мріями. Сім’я та дитина – завжди для мене не першому місці, але я, всеодно, не полишаю роботу та все, що я так сильно люблю. Бо щастя дитині можна передати тільки якщо ти сама щаслива."

Надія Совенко, асистент генерального директора

Має доньку Орисю, 3 роки. Сама Надія тільки що вийшла із декрету.

"Мені дуже пощастило з колективом! Хоч я й довго була у декреті, мене прийняли до колективу, ніби тих трьох років і не було» - розповідає Надія. «Я дуже рада повернутися до роботи!.

Як все встигати? Знаєте, не все так складно, як здавалося. Дитина мене організовує та змушує розставляти пріоритети. Ти вже не витрачаєш зайві сили чи нерви на незначні речі. Я б сказала, що дитина врівноважила мій баланс між роботою та особистим життям.

Дитина, та взагалі сім’я, дуже допомагають відключитися від роботи та заряджають новими силами та натхненням.

Порада майбутнім матусям? Догляд за дитиною у нас із чоловіком розділений порівну. Не думайте, що ви впораєтеся самі, ні, це не так. Підтримка та реальна поміч батька просто необхідна!"