Робочі завдання вже не викликають ентузіазму, від слова «дедлайн» з’являються мурашки, а від кожного нового вхідного листа починають тремтіти руки? Не хвилюйтеся, такі ситуаціі бувають у всіх, і вихід з них – не тільки заява про звільнення.
Перш за все треба розібратися у причинах вашого небажання працювати. Спробуйте зрозуміти, коли саме з’явилася ця лінь та втома, і чи пов’язана вона з якимись робочими змінами: хтось новенький, що викликає у вас шалену симпатію чи антипатію, зміни у команді проекту чи взагалі новий проект, зміни у робочому розпорядку, тощо. Нічого? Йдемо далі: згадайте, коли ви були у відпустці :)
Давно? Обирайте місце та час, пишіть заяву і повертайтеся за порцією мотиваційних порад!

Якщо ваші відносини з роботою гармонійні, просто ви переживаєте осінню меланхолію (залежно від сезону можна замінити на зимову депресію, весняну закоханість та літню лінь), ці поради допоможуть вам зібратися та зробити вашу роботу круто.
Motivation_Note

1. Плануйте справи на папері
Так, світ не стоїть на місці, і зручні програми-планувальники є для всіх девайсів: від величезної плазменної панелі до крихітного айпода. Але психологи кажуть, що найбільш ефективним (і таким, що приносить найбільше задоволення) є складання паперових to-do-lists. Чому? Згадайте, як у школі ви легко могли згадати вірш, який щойно переписали з підручника :)
Записуючи ваші задачі, ви промовляєте про себе їх назву та строки, а значить, точно не забудете.
Але і це ще не все! Виконавши задачу, повільно викресліть. Спробуйте робити це олівцем – шурхіт грифеля визнають одним з найприємніших звуків у світі. Викресливши всі щоденні задачі, купіть собі
Coca-Cola та снікерс – ви заслужили смачненьке!

Motivation_Egg

2. Використовуйте таймер
«Я посиджу у фейсбучику п’ять хвилин і візьмуся до роботи» – думаєте ви. А потім п’ять хвилин перетворюються на п’ятнадцять, тридцять і навіть годину. Це все тому, что у вашому робочому світі не існує часових обмежень.
Встановіть їх самостійно! Для цього знадобиться звичайний таймер (можете використовувати як мобільний додаток, так і чудернацький кольоровий девайс для кухні) і десять хвилин, щоб придумати ваші власні правила гри. Пропишіть нормовані перерви на кожен день, наприклад: 3 рази по 15 хвилин читати фейсбук, 2 рази по 20 хвилин переглядати професійні видання, 4 рази по 10 хвилин вийти до кухні за кавою/чаєм, 1 раз пообідати за 30 хвилин, 6 разів розім’ятися по 5 хвилин. І все, інший час ви витрачаєте лише на роботу.
Щойно настає час перерви – вмикайте таймер і намагайтеся отримати максимум від цього часу. Вже за тиждень-два ви помітите, що робочі задачі даються легше та швидше.

3. Швидкий сон

Якщо зниження вашої продуктивності і мотивації пов’язане з ремонтом ваших сусідів, гостюванням родичів або вашим активним культурним життям, зробіть собі 2 короткі перерви на сон протягом дня. Просто знайдіть диванчик у тихому кутку офіса, встановіть таймер на 15 хвилин і спіть на повну. 15 хвилин вистачить, щоб «перезавантажити» мозок. Але не тисніть на Snooze”, інакше прокинутися буде важко.

Motivation_Cakes

4. Встановіть якір

Винайдіть свої ритуали для активної роботи. Наприклад, починайте робочий ранок з кави та сухофруктів, після чого вмикайте Моцарта та одразу беріться до робочих задач. Повторюючи цей ритуал щодня протягом трьох тижнів, ви помітите, що після останнього ковтка кави і з першими нотами Моцарта ви досягаєте максимальної концентрації уваги. І ви можете викликати цей стан у будь-який час – достатньо тільки кави і тієї самої мелодії.

Психологи називають такі стійкі чуттєві асоціації «якорями» і радять використовувати їх як для мотивації до певних дій, так і для закріплення певного емоційного стану (про це ми обов’язково напишемо у найближчий час).

Motivation_Girl

5. Розбивайте великі задачі на дрібні

Завдання «Запустити рекламну кампанію для Х» виглядає страшним і великим настільки, що ви навіть не знаєте, скільки часу на нього витратите сьогодні, а, можливо, і завтра. Але якщо розбити його на підпункти: «написати оголошення», «підібрати зображення для оголошень», «затвердити оголошення з клієнтом», «завантажити оголошення до рекламного кабінету», «налаштувати терміни та таргетинг», «натиснути «Старт» – воно стає більш простим та зрозумілим.
До тогож, викреслюючи кожен міні-пункт ви радієте вашому прогресу і з більшим задоволенням переходите до наступного пункту.

І пам’ятайте: улюблена музика та порядок на робочому столі  перетворять кожен робочий день на маленьке свято ;)
А у вас є секрети мотивації у дні, коли працювати зовсім не хочеться? Діліться у коментарях!