Одночасне  виконання кількох завдань, або «мультитаскінг» чи багатозадачність, вже давно стало частиною нашого життя. Ми на ходу говоримо по телефону, користуємося планшетом під час перегляду ТБ, навіть не помічаючи, що робимо одночасно декілька справ. Проте, експерти все більш активно закликають нас «повертатися назад у майбутнє» і поступово відмовлятися від мультитаскінгу, натомість намагатися виконувати одночасно не більше одного завдання і якомога чіткіше фокусуватися на ньому.

Дослідження демонструють, що чим більше завдань ми намагаємося виконати одночасно, тим менше глибини й чіткості у виконанні кожного завдання. Наприклад, Ернст Поппел з Мюнхенського університету Людовика Максиміліана виявив, що людина обробляє інформацію «у 3-секундних вікнах», решта ж завдань у цей час очікують на задньому плані своєї  черги «доступу до мозку». Наш мозок фізично не має здатності робити дві речі паралельно, отже під час мультитаскінгу він змушений постійно переключатися з одного завдання на інше, щоразу переоцінюючи його. Саме через це втрачається продуктивність.

Кевін Г’юм керує консалтинговим проектом Сіднейського Центру Медитації. Він працює з корпоративними клієнтами і навчає їх зосереджуватися на робочому місці. Кевін констатує, що більшість людей у корпоративному середовищі відчуває, що на роботі від них переважно очікують одночасного виконання декількох завдань замість одного, але якісного результату.

Основним завданням корпоративної медитації, якої навчає Кевін, є звільнення від випадкових думок. «Коли ваш розум блукає серед інших думок, спочатку варто спробувати зосередитися на власних фізичних відчуттях – наприклад, на вашому диханні, або на якомусь візуальному об’єкті – наприклад, вазі з квітами, а потім перенести свою увагу на якусь одну задачу і намагатися втримувати її якомога довше», - говорить Кевін.  За його, словами, для багатьох людей така медитація є спочатку дуже складною.

Отже, якщо у своїй роботі ви прагнете максимальної продуктивності, уникайте мультитаскінгу і привчайтеся концентруватися не більше, ніж на одному завданні.