Цей час настав – ми знову ставимо цілі, загадуємо бажання та обіцяємо собі стати кращими у новому році. Ми купуємо абонементи у спортзал, шукаємо нову роботу, записуємося на курси, заощаджуємо гроші, купуємо здорову їжу. Але чому ми так швидко піддаємося на спокуси та лінощі, коли реальна мотивація ніби-то присутня? А наші невдачі лише пригнічують нас та не дають рухатися вперед.

Одне американське дослідження показало, що 80% новорічних резолюцій полишаються вже у лютому. Тож як не облажатися в цьому році та все ж таки стати кращою версією себе?

1.       Запиши свої досягнення за минулий рік.

Подякуй собі навіть за маленькі досягнення та зміни у минулому році. Ти будеш менш тривожний та більш цілеспрямований і оптимістичний. Ймовірно, ти будеш здивований тим, скільки всього та виконав. Речі, які ти дізнався, люди, яких ти зустрів, проекти, які ти завершив. Тож, перше, що треба зробити – подякувати собі за минулий рік.

2.       Став лише реальні цілі.

Резолюції занадто глобальні та розпливчасті, щоб перетворитися на мотивовані дії. Не варто обтяжувати себе великою купою важких завдань. По-перше, це теж пригнічує. По-друге, будь реалістом та бери на себе тільки те, що зможеш виконати. А доплануват протягом року ти завжди можеш. Представ, як чудово ти будеш відчувати себе, якщо зробиш навіть більше, ніж запланував.

3.       Розбивай цілі на маленькі задачі.

Якщо ти все ж таки наважився поставити собі велику мету, розбий її на невеличкі завдання з чітким таймінгом по місяцях або тижнях. Це буде тримати тебе у тонусі та не занадто задумуватися над наступним кроком, що вивільнить більше сил на реалізацію задуманого.

4.       Не питай, а дій.

Для багатьох людей діє один досить простий лайфхак – не задумуйся, чи хочеш ти зараз щось робити, чи ні. Просто бери і дій. Не запитуй себе про своє відношення до конктерної справи, наскільки вона складна або довга за часом. Пам’ятай, найскладніше – це почати. А там дивись – і втягнешся у процес.

5.       Візуалізація не є заміною праці.

Візуалізація на мудборді є ефективною лише у випадку чіткого плану дій та зусиль. Обов’язково слідкуй за виконанням запланованого. Якщо не вистачає мотивації – візуалізуй, дивись, надихайся, а потім до роботи!

6.       Хвали себе.

Даний пункт перекликається з пунктом №1. Але тут не забувай хвалити себе за вже виповнені справи. Це можна робити подумки, але більш ефективно це можна робити, написавши собі листа з подяками, чи викресливши задачу із блокноту. Це може бути щось більш матеріальне – улюблений десерт чи невеличкий подарунок собі.

Ми впевнені – цей рік буде для тебе успішним!