Залишилось зовсім трохи часу до старту Олімпійських ігор 2016 у серці Бразилії – Ріо-де-Жанейро. Місто напружено готується стати на деякий час осередком міжнародного спорту, коли більш ніж 10 000 спортсменів з багатьох країн світу і сотні тисяч шанувальників зберуться тут 5 серпня 2016 року.

А ми поки що згадаємо історію Олімпійських ігор через призму пляшок «Кока-Кола». Компанія вперше стала спонсором ігор ще в 1928 році. І кожна з Олімпіад мала свої пам’ятні пляшки та банки. Сьогодні вони як символи свого часу, нагадують нам про минулі досягнення.

Ось шість історій про спорт й інші цікаві речі, які обертаються навколо улюбленого напою.

Москва 80: Бойкот Ігор

Історія Олімпійських ігор в ювілейних пляшках Coca-Cola

З 164 країн, що були включені в програму літніх Олімпійських ігор 1980 року, участь приймали лише 80. Причина: бойкот ігор на чолі зі Сполученими Штатами Америки після того як Радянський Союз вторгся в Афганістан. Багато з учасників підкреслювали свою солідарність з США. В цих іграх була найнижча кількість учасників. Тим не менш, це не завадило спортсменам встановити 33 світових рекорди.

Coca-Cola, в якості спонсора, підготувала пам'ятні пляшки. Але коли було офіційно оголошено бойкот, компанія також вирішила залишити спортивну подію і знищила всі контейнери. Збереглись лише декілька ящиків.

Сьогодні в світі залишилося менше 50 пляшок про ту пам’ятну подію і вони є дуже бажаною знахідкою для колекціонерів.

Лос-Анджелес 84: Мінімальні інвестиції, максимальний дохід

Історія Олімпійських ігор в ювілейних пляшках Coca-Cola

Якщо Ігри в Москві проходили під девізом «Бойкот», то Лос-Анджелес 84 запам’ятався, окрім усього, великою економічною вигодою. Пітеру Уебероту, який через рік став виконавчим директором Coca-Cola, було доручено організувати Ігри якомога економніше. Мінімальні інвестиції, максимальний дохід. Використовувати всі існуючі об'єкти, Олімпійське селище. І от остаточний результат ‒  близько 200 мільйонів доларів прибутку.

Ця пляшка також нагадує про повернення Ігор до Сполучених Штатів Америки. На Олімпіаду не приїхали спортсмени з Радянського Союзу і ще з 14 країн, які підтримували їх, у відповідь на бойкот, що мав місце чотири роки тому.

Сеул 88: Символ жіночого спорту

Історія Олімпійських ігор в ювілейних пляшках Coca-Cola

Уже вдруге в історії Олімпійських ігор вони проводились в Азії. Після Токіо 1964 року Столиця Південної Кореї побила рекорд відвідуваності, і вперше було так багато жінок-спортсменів: з 8 465 зареєстрованих учасників жінок було 2 186.

Як новина, саме в Сеулі теніс повернувся на Олімпійські ігри, як повноправний вид спорту, після 60 років забуття. Це дещо символічно для жіночого спорту, тому що саме теніс дав світу першу в історії жінку олімпійську чемпіонку – Шарлотту Купер з Англії, яка здобула золото в Парижі ще в 1900 році.

І ще один символічний факт: Олімпіада в Сеулі 88 була останньою з Олімпійських ігор, що проходила під час холодної війни між Радянським Союзом і Сполученими Штатами. 1992 року Радянський Союз припинив своє існування.

Барселона 92: Успішний міжнародний спорт

Історія Олімпійських ігор в ювілейних пляшках Coca-Cola

В Іспанії Олімпіада 1992 року запам'яталася як рік, коли країна повністю відкрилась світу. Також на згадку про Ігри залишився веселий і дружній талісман Cobi, що обіймає пляшку Coca-Cola. А ще це неймовірний дует Хосе Каррерас і Монсеррат Кабальє на церемонії відкриття.

Також це були перші Олімпійські ігри, що принесли великі економічні інвестиції в країну. 

В спортивному плані, Ігри в Барселоні були першими в історії, коли зібрались абсолютно всі олімпійські комітети. Всі країни були на цій Олімпіаді. І Сполучені Штати змогли в перший раз ввести гравців НБА у свої баскетбольні команди.

Іспанія, тим часом, досягла безпрецедентного успіху в медалях. Серед усіх спортсменів була Міріам Бласко, перша іспанська жінка, що отримала золото на Олімпійських літніх іграх у дзюдо.

Атланта 96: Сто років сучасних Олімпійських ігор

Історія Олімпійських ігор в ювілейних пляшках Coca-Cola

Через століття після повернення Олімпійських ігор, які тоді відбулися в Афінах в 1896 році, спортивна подія оселилася в Атланті. Саме у тому місті, де в 1886 році народився напій під назвою Coca-Cola.

З нагоди святкування Ігор в Атланті і відновлення спонсорства Coca-Cola, було вирішено, що кожна країна-учасниця повинна розробити представницьку пляшку. Всі вони були виставлені як символ інтернаціональності олімпійського духу.

До речі, саме у 1996му, а Атланті, в Олімпіаді вперше приймала участь і Україна. І саме з 1996 року «Кока-Кола» в Україні підтримує Національний олімпійський комітет.

Сідней 2000: Ігри подолання

Історія Олімпійських ігор в ювілейних пляшках Coca-Cola

З початку століття, Олімпійські ігри вперше проводилися в Австралії. І вони краще за все продемонстрували спортивні змагання, як символ подолання труднощів заради досягнення високої мети. 

Американська спортсменка Марла Раньян виграла шість титулів на Олімпіадах 92 і 96 років у Параолімпійських іграх, тому що вона страждає на часткову сліпоту. Але в Сіднеї 2000 року, Раньян стала першою в історії спортсменкою з вадами зору, що прийняла участь в Олімпіаді. Вона змогла навіть потрапити у фінал забігу на 1500 метрів. 

Історії, великі і маленькі, наповнені спогадами про Олімпійські ігри. Багато інших забуті або про них ніколи не дізнаються. І саме пляшки з Олімпійської колекції Coca-Cola допомагають нам зберегти в пам'яті найбільш значущі моменти.

Інші історії, такі як Ріо 2016 року, до сих пір не відбулися. Вони лише ось-ось на підході. Але армія колекціонерів вже готується зберегти їх для майбутніх поколінь.

Ділися своїми думками та враженнями у коментарях, знизу!

Джерело: cocacolaespana.es