Не знаєш чим зайнятися у вільний час влітку? Тоді час попрацювати над собою та прокачати свої навички! До того ж зробити це можна не виходячи з кімнати, достатньо мати комп’ютер та інтернет. Ми проведемо тебе найбільш цікавими онлайн тропами знань.

Особлива популярність таких відкритих онлайн-курсів викликана тим, що пройти навчання можна у викладачів провідних світових університетів, а також отримати документ, що підтверджує успішне проходження усього курсу. І все це можна зробити безкоштовно просто вдома. Найбільші онлайн-платформи викладають відеоматеріали і проводять оцінювання отриманих знань. Різниця лише в тому, які саме курси пропонуються, хто і як їх читає.

Вчись і відпочивай одночасно

Coursera

Наймасштабніша навчальна онлайн платформа. Розпочала свою роботу в 2012 році і лише за 5 років стала всесвітньо відомою. Такі вражаючі результати Coursera забезпечила собі саме завдяки динаміці розвитку: список партнерів постійно розширюється, кількість курсів, а з ним і студентів росте. З Coursera співпрацюють не лише освітні заклади США (Стэнфорд, Прінстон, Каліфорнійський, Колумбійський університети), університети окремих штатів (Теннессі, Нью-Йорк, Небраска), але і провідні культурні організації (наприклад, Музей природознавства США).

Якщо ти зареєструєшся на платформі, то відразу отримаєш безкоштовний доступ до усіх онлайн курсів. Там же можна подивитись розклад курсів, що стартують в найближчий час, чи записатись на віддалені у часі заняття (сповіщення про початок курсу приходить на електронну пошту, що дуже зручно). Тобі буде запропоновано більше 450-ти курсів з різних дисциплін, включаючи біологію, математику, економіку і фінанси, машинобудування, медицину, право, мистецтво - всього 25 категорій. Навчання ведеться переважно англійською мовою, але багато лекцій супроводжуються субтитрами іспанською, французькою тощо.

Важливо, що перед початком курсу можна подивитися детальну інформацію про лектора, що дозволяє зробити вибір більше свідомим. Тривалість кожного курсу - від 4-х до 11-ти тижнів. Кожен з них підрозділяється на декілька модулів, по ходу вивчення яких студенти повинні проходити тестування. Якщо ти вчасно скласти тести, втрачаєш бали.

Після закінчення курсів, успішним студентам видається сертифікат. Завдяки такій платній опції як Signature Track (ідентифікація), сертифікати Coursera стали більш вагомими в світі.

Вчись і відпочивай одночасно

Prometheus

Популярна у нас в країні освітня онлайн платформа, але її специфіка в тому, що курси тут читають українські викладачі вищих навчальних закладів нашої країни. Так в минулому році провідні українські ВНЗ: Національний університет ім. Тараса Шевченка, «Києво-Могилянська Академія», Український католицький університет і Львівська IT-школа офіційно визнали важливість онлайн-освіти. І почали публікувати курси своїх викладачів на платформі Prometheus безкоштовно.

На сьогодні для всіх, хто зареєструвався на платформі доступні до вивчення близько 30 курсів з таких предметів, як програмування, підприємництво, історія, психологія, основи веб-розробки, маркетинг тощо.
Курси традиційно складаються з відеолекцій та інтерактивних завдань. На платформі є форум, де можна обговорити зміст курсу і завдання з іншими студентами, а також автором курсу.

Студенти, що успішно прослухали курси, отримують електронні сертифікати відповідного вищого закладу.

Поки що кількість курсів невелика, та організатори платформи працюють над цим і постійно пропонують провідним університетам та компаніям співпрацювати.

Вчись і відпочивай одночасно

EdEra

Це освітні онлайн-курси повного циклу - від лекцій до книжок. Всього на сьогодні існує 9 курсів з базових дисциплін, що складаються з інтерактивних лекцій. Кожного тижня пропонується 2-3 лекції. Одна лекція - це набір коротких відео, між якими є запитання для кращого засвоєння матеріалу та контролю знань. До кожної лекції на платформі з’являється супроводжуючий матеріал. Наприклад, конспект. Це не просто набір формул, визначень тощо. Це повноцінний розділ книжки з ілюстраціями та докладними поясненнями. По завершенні кожного курсу з них складається підручник. Усі конспекти розробляються викладачем курсу. На проекті є можливість спілкування та обговорення проблемних питань курсу з іншими студентами, викладачами та командою на форумі.

Весь навчальний процес доступний онлайн 24 години, а після проходження курсу його архівна версія залишається студенту.

Вчись і відпочивай одночасно

ITLabs

Платформа ІТ-освіти. Всі курси розроблені і викладаються експертами провідних IT компаній. Лекції записані в відео форматі. Однак це платні курси, але як для ІТ-освіти, ціни досить помірні. Є курси як для початківців в сфері інформаційних технологій, так і для більш просунутих програмістів.

А ще курси з програмування і ще багато чого можна знайти на таких відомих освітніх платформах, як: Udacity, Edx і Codeacademy. Однак тут потрібно добре знати іноземну мову. До речі онлайн курсів з іноземної мови зараз, мабуть, більше всього в інтернет-просторі. То ж вирішуйте з чого почати!

А які онлайн-курси порадив би ти?

Ділися своїм досвідом у коментарях, знизу!