Коли бажаєш прохолоди та тиші, вирушай у Вільнюс. Це місто-парк, місто-сад. Адже майже половина території Вільнюса – ліси, при тому що населення лише півмільйона. Тож на тебе чекає комфортний і спокійний відпочинок. Вже мрієш опинитись в цій дивовижній столиці? Тоді бери участь в акції «Відкрий літо», адже Coca-Cola розігрує один з подарунків – подорож на двох до Литви.

А у наших попередніх матеріалах ти можеш прочитати про те, що варто побачити, відпочиваючи у Празі, Будапешті та Братиславі або в Іспанії, на Кіпрі чи в Болгарії.

Вільнюс

Вся історія ВІльнюса сконцентрована в Старому місті. Тут знаходиться Вежа Гедиміна, Ратуша, Президентський палац і Гостра Брама (Aušros Vartai). Не оминайте увагою і Вільнюський університет. Йому майже 500 років і тут свого часу викладала і вчилася вся інтелектуальна еліта зі Східної Європи. Корпуси університету розкинулися майже на квартал і виглядають дуже велично.

Коли будете гуляти в Старому місті, то практично з будь-якої точки  зможете почути дзвони і побачите верхівки костелів і церков. Їх у Вільнюсі більше 40. Продовжити тему історії можна в Палаці великих князів литовських. До речі, в одному з найбільших і найстаріших районів міста – Антакальнісі, також збереглися залишки розкішних будівель, що належали великим литовським князям.

 

Щодо транспорту, то в старій частині міста вулицями краще пересуватися пішки чи на велосипеді. У теплий сезон в Вільнюсі діє система автоматичної оренди велосипедів Cyclocity. Стоянки щільно розкидані в межах старого міста. Тож знайти їх не проблема.

Зелене місто

Як ми вже згадували, Вільнюс – це справжній парк і найбільший з них – Вінгіс, в якому відчуваєш себе як у справжньому лісі. Парк плавно переходить у район Жверінас. Це стара, затишна і комфортна частина міста, що складається з дерев'яних одноповерхових будинків. Вся територія району колись знаходилася у володінні відомих Радзівілів і використовувалася для полювання на диких тварин, звідси і походить назва Жверінас. Ще одна зелена зона – Бернардинський сад, який після недавньої реновації повернув свій історичний вигляд.

Дуже цікавий район міста – Ужупіс чи Заріччя. Це квартал на півострові, відділеному від старого міста річкою Вільняле. Свого часу він отримав статус богемного, де жили митці та хіпі. Сьогодні тут знаходяться галереї дизайнерів і художні майстерні . Свого роду наш Андріївський узвіз.

Коли вам набридне ходити по палацам і паркам, згадайте, що в Вільнюсі дуже активне культурне життя. Наприклад, тут є Центр сучасного мистецтва, спроектований всесвітньо відомим архітектором Даніелем Лібескіндом. А також численні виставки, фестивалі, ярмарки та інше. Звісно, Вільнюсу ще далеко до Берліна або Копенгагена, однак місто впевнено набуває європейського шарму.

І в цьому аспекті кавова культура Вільнюса заслуговує на окрему увагу. Кава тут відмінна і правильна. Випити філіжанку смачної кави можна як у кав’ярнях – в центрі вони на кожному кроці, – так і в кафе чи ресторані. До речі, влітку в середньовічних стінах колишніх монастирів відкриваються численні літні тераси, де також подають смачне литовське пиво і реберця.

Слід зауважити, що в Вільнюсі мешкають люди різних національностей і культур, і це відображається на кухні. Кожен заклад почастує вас своїми фірмовими стравами – єврейськими, італійськими, литовськими, ірландськими... Обирайте на свій смак.

Ще дин приємний факт – в минулому році Литва стала країною з найкращим публічним доступом до Wi-Fi в світі. То ж в Вільнюсі вам точно не буде складно підключитися до світової мережі і викласти фото.

Фото: Pixabay. com